„Strachy, stwory i dobre humory” – interaktywna wystawa w CH Targówek
Lato oficjalnie za nami, a fani grozy i upiornych atrakcji z ekscytacją oczekują nadejścia jednej z najbardziej klimatycznych pór roku! W jesienną aurę odwiedzających centrum handlowe Targówek wprowadzi wyjątkowa wystawa interaktywna, która przeniesie w świat legendarnych europejskich potworów – z dużą dawką humoru! Strach przegapić!
Od 10 października do 7 listopada klienci warszawskiego centrum handlowego Targówek będą mogli obejrzeć wystawę „Strachy, stwory i dobre humory”. W ramach ekspozycji odwiedzający będą mieli okazję spotkać najbardziej znane postaci z europejskich legend, ale w zupełnie nowej odsłonie – pełnej zabawy i z przymrużeniem oka. Postacie takie, jak Golem czy Zły Wilk z baśni o Czerwonym Kapturku straszą, ale w sposób lekki i nieco... zabawny!
Wystawa to połączenie widowiskowych figur z elementami interaktywnymi, które angażują i bawią. Wyobraźnia odwiedzających będzie pracować na najwyższych obrotach, a dawka strachu dawkowana jest tak, by każdy – od najmłodszych po dorosłych – znalazł coś dla siebie. Każda postać, choć nawiązuje do klasycznych legend, przedstawiona jest w sposób, który wzbudza raczej śmiech niż strach. Animowana stylistyka i zabawne detale nadają postaciom lekkości, a interaktywne elementy pozwalają dzieciom i dorosłym zaangażować się w zabawę.
W przestrzeni wystawy odnaleźć można m.in. Hrabiego Drakulę z Rumunii, który zamiast przerażać, z pewnością rozbawi swoim urokiem, Goblina kryjącego się w europejskich grotach, gotowego na psoty, Rycerza bez głowy – legendarną postać znaną z zamków Polski, Francji i Anglii oraz Smoka Wawelskiego, Potwora z Loch Ness i Frankensteina.
Dodatkowo, na odwiedzających czeka Beczka Krzyku, która stanowi test dla prawdziwych Łowców Duchów!
Wystawa jest dostępna od 10 października do 7 listopada, a odwiedzić ją można w godzinach otwarcia centrum handlowego. Strach ją przegapić!
Zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych CH Targówek. Na profilu centrum na Facebooku 10 października wystartuje konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.
Więcej informacji na temat wydarzeń oraz aktualnej oferty centrum można znaleźć pod adresem: https://atrium-targowek.pl/przyjazn-na-cztery-lapy-w-ch-targowek/.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.