Strażak Sam w gotowości! Zapraszamy do centrum handlowego Atrium Targówek!
W dniach 6 i 7 października Atrium Targówek zamieni się w miasteczko Pontypandy, w którym najmłodsi będą bawić się pod czujnym okiem Strażaka Sama. Zabawa będzie trwać w godzinach od 12.00 do 18.00. Na odwiedzających czeka moc wrażeń związanych z serialowym bohaterem.
Każdy z małych gości własnoręcznie uzupełni wyposażenie wozu strażackiego korzystając z wielkoformatowej makiety kreatywnej. Dzieci przejdą też kurs bezpieczeństwa – nauczą się podstawowych numerów alarmowych, a za ich prawidłowe użycie w grze multimedialnej okrzyknięci zostaną bohaterami!
Dzielne maluchy będą mogły usiąść za kierownicą wozu strażackiego, by pomóc Samowi w odprowadzeniu go do remizy, a także wykonać najpiękniejsze portrety bohaterów serialu. Zapraszamy również zrobienia pamiątkowych zdjęć z ulubieńcem.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne! Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: https://atrium-targowek.pl/2023-strazak-sam-w-atrium-targowek/
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.