Studio.O. dla Fundacji Mam Marzenie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Głównym nurtem działalności pracowni Studio.O. jest architektura, ale Aga Kobus i Grzegorz Goworek nie zajmują się tylko projektowaniem domów, wnętrz czy krajobrazu. Znany w środowisku projektowym duet często dzieli się swoją wiedzą, uczestnicząc w najważniejszych panelach dyskusyjnych dotyczących roli architektury we współczesnym świecie. Na zaproszenie Fundacji Mam Marzenie projektanci poprowadzą 6 marca warsztaty dotyczące sztuki nowoczesnej w ramach Aukcji Marzeń. Wydarzeniu towarzyszyć będzie charytatywna aukcja sztuki, prowadzona od 11 do 25 marca online przez Dom Aukcyjny DESA Unicum.
Zlecenia związane z estetycznym i nowoczesnym projektowaniem potrzebują czasem wsparcia dotyczącego umiejscowienia dzieł sztuki w planowanej inwestycji. Do tej pory na rynku działa bardzo niewiele podmiotów posiadających wystarczającą wiedzę, by zajmować się szeroko pojmowanym art consultingiem. Tę rolę często przejmują architekci, proszeni o pomoc w doborze grafik, malarstwa czy fotografii do domów swoich klientów. Celem warsztatów jest przeanalizowanie i uświadomienie projektantom kwestii odpowiedniego doboru dzieł sztuki nowoczesnej przy projektowaniu wnętrz, a także zdobycie wiedzy z zakresu rynku sztuki i tworzenia kolekcji. Zaproszona do poprowadzenia warsztatów pracownia Studio O. specjalizuje się w projektach dla najbardziej wymagających klientów. Ich związek ze sztuką jest więc nieunikniony. Swą wiedzą w ramach „Aukcji Marzeń” podzielą się już w najbliższy piątek, 6 marca, o godz.18.00 w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak, przy Pasażu Wiecha 4.
Czym są galerie promujące tzw. art rental, czyli wypożyczanie dział sztuki? Jak filmować wnętrza? Jak dobrać obraz, tak by stał się integralną częścią mieszkania a nie „intruzem”? Spotkanie poprowadzone przez Agę Kobus i Grzegorza Goworka, architektów specjalizujących się w interdyscyplinarnych projektach domów, wnętrz i krajobrazu, będzie jednym z wydarzeń towarzyszących charytatywnej „Aukcji Marzeń”. Cały dochód z aukcji, na której pod wirtualny młotek pójdą znakomite dzieła polskich malarzy i grafików, zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.
„Aukcja Marzeń” to projekt Fundacji Mam Marzenie skierowany do miłośników sztuki i szeroko pojętego wystroju wnętrz – zarówno amatorów, którzy chcą uatrakcyjnić swoje domy o wyjątkowe dzieła sztuki, jak i osób zawodowo związanych z projektowaniem wnętrz, które dzięki zajęciom takim jak nasze warsztaty będą mogły wzbogacić swoją wiedzę o wykorzystanie sztuki we wnętrzach. Ideą pomagania staramy się zarażać wszystkich. Chcemy pokazać, że sprawienie szczęścia innym, w naszym wypadku w postaci spełnionego marzenia, może być źródłem radości nie tylko osoby obdarowywanej, ale także obdarowującej” – mówi Katarzyna Kowalska z Fundacji Mam Marzenie. „Naszemu udziałowi w warsztatach przyświeca przekonanie, że zarówno architektura, edukacja, jak i pomaganie dotyczą nas wszystkich – dodają Aga Kobus i Grzegorz Goworek ze Studio.O.
Chęć udziału należy potwierdzić do 5 marca, pisząc na adres katarzyna.kowalska@mammarzenie.org. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Więcej na:
www.aukcjamarzen.pl.
www.studioorganic.pl/
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.