Stwórzmy wspólnie „Zaczytaną Bibliotekę” dla wrocławskiej kliniki
Develia, właściciel Arkad Wrocławskich, już po raz drugi postanowiła włączyć się w ogólnopolską akcję „Zaczytane Biblioteki”. Tym razem około dwóch tysięcy książek trafi do Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu. Zbiórka w centrum handlowym będzie prowadzona w dniach od 18 do 31 sierpnia 2022 r.
„Zaczytane Biblioteki” to charytatywny projekt, który powstał z inicjatywy Fundacji Zaczytani.org. Celem akcji jest dostarczanie książek do placówek leczniczych w całej Polsce oraz promowanie czytelnictwa wśród grup z utrudnionym dostępem do kultury. Dzięki temu młodzi pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w magiczny świat literatury.
- W styczniu bieżącego roku zorganizowaliśmy pierwszą zbiórkę, która spotkała się z dużym odzewem. Udało nam się przekazać 2 tysiące książek dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Mamy nadzieję, że Wrocławianie ponownie się zaangażują, ponieważ inicjatywa ma szczytny cel, pozwala pomagać potrzebującym oraz uczy dzielenia się z innymi - komentuje Jagoda Najwer, Junior Marketing Manager w Develia S.A.
W dniach od 18 do 31 sierpnia, w łezce eventowej Arkad Wrocławskich na poziomie 0 będzie stał dedykowany regał, do którego będzie można przynosić książki – nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Stamtąd trafią one Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu – placówki wytypowanej przez mieszkańców w internetowej ankiecie. Develia zamierza przekazać na rzecz ośrodka około 2 tysięcy egzemplarzy.
Książki po przejściu stosownej kwarantanny (i selekcji) zostaną tematycznie dobrane, a następnie przekazane do kliniki. Zbiory będą dosyłane sukcesywnie, przez 24 miesiące tak, aby biblioteczka funkcjonowała w placówce minimum 2 lata.
----
CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne „Fitness Academy” oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.
Dodatkowe informacje:
Mariusz Skowronek
Tel. 698 612 866
mskowronek@tauber.com.pl

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.