Stwórzmy wspólnie „Zaczytaną Bibliotekę” dla wrocławskiej kliniki
Develia, właściciel Arkad Wrocławskich, już po raz drugi postanowiła włączyć się w ogólnopolską akcję „Zaczytane Biblioteki”. Tym razem około dwóch tysięcy książek trafi do Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu. Zbiórka w centrum handlowym będzie prowadzona w dniach od 18 do 31 sierpnia 2022 r.
„Zaczytane Biblioteki” to charytatywny projekt, który powstał z inicjatywy Fundacji Zaczytani.org. Celem akcji jest dostarczanie książek do placówek leczniczych w całej Polsce oraz promowanie czytelnictwa wśród grup z utrudnionym dostępem do kultury. Dzięki temu młodzi pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w magiczny świat literatury.
- W styczniu bieżącego roku zorganizowaliśmy pierwszą zbiórkę, która spotkała się z dużym odzewem. Udało nam się przekazać 2 tysiące książek dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Mamy nadzieję, że Wrocławianie ponownie się zaangażują, ponieważ inicjatywa ma szczytny cel, pozwala pomagać potrzebującym oraz uczy dzielenia się z innymi - komentuje Jagoda Najwer, Junior Marketing Manager w Develia S.A.
W dniach od 18 do 31 sierpnia, w łezce eventowej Arkad Wrocławskich na poziomie 0 będzie stał dedykowany regał, do którego będzie można przynosić książki – nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Stamtąd trafią one Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu – placówki wytypowanej przez mieszkańców w internetowej ankiecie. Develia zamierza przekazać na rzecz ośrodka około 2 tysięcy egzemplarzy.
Książki po przejściu stosownej kwarantanny (i selekcji) zostaną tematycznie dobrane, a następnie przekazane do kliniki. Zbiory będą dosyłane sukcesywnie, przez 24 miesiące tak, aby biblioteczka funkcjonowała w placówce minimum 2 lata.
----
CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne „Fitness Academy” oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.
Dodatkowe informacje:
Mariusz Skowronek
Tel. 698 612 866
mskowronek@tauber.com.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.