Stwórzmy wspólnie „Zaczytaną Bibliotekę” dla wrocławskiej kliniki
Develia, właściciel Arkad Wrocławskich, już po raz drugi postanowiła włączyć się w ogólnopolską akcję „Zaczytane Biblioteki”. Tym razem około dwóch tysięcy książek trafi do Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu. Zbiórka w centrum handlowym będzie prowadzona w dniach od 18 do 31 sierpnia 2022 r.
„Zaczytane Biblioteki” to charytatywny projekt, który powstał z inicjatywy Fundacji Zaczytani.org. Celem akcji jest dostarczanie książek do placówek leczniczych w całej Polsce oraz promowanie czytelnictwa wśród grup z utrudnionym dostępem do kultury. Dzięki temu młodzi pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w magiczny świat literatury.
- W styczniu bieżącego roku zorganizowaliśmy pierwszą zbiórkę, która spotkała się z dużym odzewem. Udało nam się przekazać 2 tysiące książek dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Mamy nadzieję, że Wrocławianie ponownie się zaangażują, ponieważ inicjatywa ma szczytny cel, pozwala pomagać potrzebującym oraz uczy dzielenia się z innymi - komentuje Jagoda Najwer, Junior Marketing Manager w Develia S.A.
W dniach od 18 do 31 sierpnia, w łezce eventowej Arkad Wrocławskich na poziomie 0 będzie stał dedykowany regał, do którego będzie można przynosić książki – nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Stamtąd trafią one Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu – placówki wytypowanej przez mieszkańców w internetowej ankiecie. Develia zamierza przekazać na rzecz ośrodka około 2 tysięcy egzemplarzy.
Książki po przejściu stosownej kwarantanny (i selekcji) zostaną tematycznie dobrane, a następnie przekazane do kliniki. Zbiory będą dosyłane sukcesywnie, przez 24 miesiące tak, aby biblioteczka funkcjonowała w placówce minimum 2 lata.
----
CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne „Fitness Academy” oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.
Dodatkowe informacje:
Mariusz Skowronek
Tel. 698 612 866
mskowronek@tauber.com.pl

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.