SuperThings w Atrium Biała
SuperThings opanują Atrium Biała! Na spotkanie z Superbohaterami i Złoczyńcami zaprasza najmłodszych białostockie centrum handlowe, organizujące wystawę z ich udziałem. Podczas ekspozycji miłośnicy popularnych figurek będą mogli odwiedzić mieszkańców Kaboom City, podziwiać ich niesamowite budowle oraz pojazdy i wziąć udział w dobrej zabawie. Uczestnicy otrzymają także pamiątkowe dyplomy i upominki. Wystawa potrwa od 31 sierpnia do 7 września.
Atrium Biała zaprasza dzieci na niezwykłą wystawę. Na małych fanów SuperThings czekają strefy tematyczne nawiązujące do przygód SuperThings'ów. Ekspozycja składa się z sześciu niepowtarzalnych stanowisk, na których można zobaczyć wszystkie ulubione postaci i pojazdy ze świata Kaboom City. To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z fascynującymi figurkami SuperThings– przedmiotami codziennego użytku przekształconymi
w Superbohaterów i Złoczyńców, prowadzących walkę o prym nad miastem! Każda z makiet jest unikatowa i prezentuje kolejne serie SuperThings oraz przedstawia inny fragment miasta Kaboom City.
Ponadto podczas zwiedzania wystawy, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie i zdobyć atrakcyjną nagrodę! Aby przyłączyć się do zabawy, należy pobrać mapkę niezbędną do wykonania zadania konkursowego, ze znajdujących się obok standów informacyjnych. Zadanie polega na odnalezieniu wszystkich makiet serii SuperThings, a następnie na prawidłowym ponumerowaniu serii zabawek umieszczonych w ekspozytorach. Z wypełnioną mapką należy zgłosić się na stanowisko obsługi wystawy, aby odebrać pamiątkowy dyplom wraz z upominkiem – figurką SuperThings najnowszej serii. Kolejną saszetkę można otrzymać zapisując się do newslettera Atrium Biała.
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych fanów SuperThings będzie stanowisko z pojazdem ze świata Kaboom City, przeznaczone dla zwiedzających do robienia zdjęć. Z pewnością dzieci ucieszy także obecność sympatycznej maskotki w rozmiarze XXL, pozdrawiającej wszystkich najmłodszych gości, z którą także będzie można się sfotografować.
Wystawę SuperThings można zwiedzać od 31 sierpnia do 7 września codziennie (z wyjątkiem niedzieli), w godzinach 10.00-20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ekspozycja rozlokowana jest w różnych miejscach galerii i odbywa się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.