Komunikaty PR

Świąteczne zbożowo-jaglane babeczki dla malucha

2020-12-22  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Już niedługo cała rodzina zasiądzie przy wigilijnym stole. Większość domów wypełni zapach pysznych tradycyjnych potraw. Warto sprawić, aby ten magiczny czas był smakowitym przeżyciem zarówno dla dorosłych, jak i tych najmłodszych członków rodziny. Chociaż niemowlęta i małe dzieci mają szczególne potrzeby żywieniowe, przygotowanie świątecznego posiłku z troską o ich delikatny organizm nie musi być trudne. Przekonaj się o tym i poznaj smakowity przepis na babeczki z wykorzystaniem wartościowej kaszki!

Młody organizm wymaga wyjątkowego traktowania zarówno na co dzień, jak i od święta. To niezwykle ważne, ponieważ układ pokarmowy maluszka wciąż się rozwija i nie jest jeszcze gotowy na tradycyjne wigilijne potrawy – smażonego karpia, wędzoną śliwkę czy kapustę z grzybami. Jak zatem stworzyć bezpieczny i wartościowy posiłek, aby podczas celebrowania przy rodzinnym stole zadbać o szczególne potrzeby żywieniowe małego dziecka i jego delikatny brzuszek?

Z pomocą przychodzą kaszki przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, ze wskazaniem wieku na opakowaniu, takie jak BoboVita PORCJA ZBÓŻ. To delikatne zbożowe posiłki, które zawierają nawet do 7 rodzajów różnorodnych zbóż, uprawianych wyłącznie na kontrolowanych polach, z troską o ich odpowiednią jakość. Charakteryzuje je pyszny smak oraz 0 % dodanego cukru*, 0 % konserwantów**, 0 % barwników** i 0 % wzmacniaczy smaku**. Tym razem możesz wykorzystać je również w nieoczywisty sposób, który zachęci malucha do próbowania różnorodnych zbóż w świątecznej odsłonie!

Zbożowo-jaglane babeczki z przecierem z suszonej śliwki dla dziecka po 12. miesiącu życia

Do przygotowania ok. 10 babeczek potrzebne będą:

  • 140 g kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ bezmlecznej zbożowo-jaglanej po 8. miesiącu życia,
  • 30 g skrobi kukurydzianej,
  • 125 ml mleka,
  • 1 jajko,
  • 2 łyżki oleju rzepakowego,
  • 1 łyżka miodu***,
  • 1 łyżeczka cynamonu,
  • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia,
  • 125 g przecieru owocowego suszona śliwka po 4. miesiącu życia.

 

Piekarnik nagrzej do ok. 180 stopni Celsjusza. Jeśli używasz mleka modyfikowanego, przygotuj je zgodnie z opisem na opakowaniu. Wszystkie składniki (z pominięciem przecieru owocowego) umieść w misce i połącz za pomocą łopatki lub miksera. Przygotuj ok. 10 foremek na babeczki, a następnie umieść w nich do ¾ wysokości przygotowaną masę. Babeczki będą gotowe po około 15-20 minut pieczenia. Aby jeszcze bardziej oddać charakter świąt, warto zadbać także o odpowiednią oprawę posiłku. Na talerzyku obok babeczki stwórz fantazyjny wzór z przecieru owocowego – Boże Narodzenie to czas, kiedy idealnie sprawdzi się choinka lub gwiazdka!

* Zawierają naturalnie występujące cukry, pochodzące ze zbóż, owoców i mleka.

** Zgodnie z przepisami prawa.

*** Nie należy podawać miodu naturalnego dzieciom przed ukończeniem 12. miesiąca życia.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.