Święty Mikołaj przybędzie z wizytą do CH Focus!
Choć świąteczna atmosfera w CH Focus panuje już od dawna, to w najbliższym czasie emocje klientów rozgrzeją wyjątkowe atrakcje. Z okazji nadchodzących świąt, w środę 6 grudnia, centrum handlowe odwiedzi nie kto inny, jak najprawdziwszy święty Mikołaj! Ponadto przedświąteczne zakupy w okresie 14-17 grudnia uprzyjemnią klientom gwiazdkowe prezenty! W tych dniach galeria obdaruje kupujących dekoracjami i słodkościami, które wniosą ciepłą, świąteczną atmosferę do każdego wnętrza. A zakupione upominki klubowicze #maszokazje będą mogli bezpłatnie zapakować na prezenty!
Wśród tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, tą najbardziej lubianą przez najmłodszych jest spotkanie ze świętym Mikołajem, który – jak wiadomo – przynosi maluchom wymarzone prezenty. Niecierpliwie oczekiwany przez dzieci gość z odległej Laponii, odwiedzi CH Focus 6 grudnia. Najmłodsi klienci galerii będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze świętym Mikołajem i otrzymać od niego drobny, słodki upominek. Wyczekiwany gość spotka się z dziećmi w godzinach od 12.00 do 20.00 na parterze przy sklepie Smyk.
Z myślą o naszych pociechach stanie także specjalna skrzynka, do której będą mogły wrzucić listy zaadresowane do Świętego Mikołaja. To doskonała okazja, aby wyrazić swoje świąteczne pragnienia w formie liściku, który następnie trafi do rąk wyjątkowego odbiorcy.
W tym szczególnym, mroźnym okresie, poza wizytą przybysza z dalekiej północy, w CH Focus zima sypie nagrodami! Dla klientów robiących zakupy w okresie 14-17 grudnia, bydgoska galeria przygotowała prezenty w postaci bożonarodzeniowych ozdób – stroika, wianka oraz pięknej poinsecji w doniczce, a także słodkiego domku z piernika do samodzielnego złożenia. Gwiazdkowy upominek mogą otrzymać kupujący, którzy w czasie trwania promocji zrealizują zakupy na kwotę minimum 200 zł (maksymalnie na dwóch paragonach) i zarejestrują kupon na stanowisku promocyjnym (zlokalizowanym w pobliżu salonu Vistula). W promocji do rozdania jest prawie tysiąc upominków.
Przy okazji robienia zakupów w CH Focus w dniach 14-17 grudnia, klubowicze #maszokazje będą mogli skorzystać z bezpłatnego pakowania prezentów na stoisku firmy Dekobal, znajdującym się obecnie na parterze w sąsiedztwie sklepów Kubenz, Homla i Smyk.
W przedświątecznym czasie do odbioru prezentów za zakupy, CH Focus zaprasza w dniach 14-17 grudnia, w godzinach 12.00 – 20.00. Święty Mikołaj będzie czekał na najmłodszych 6 grudnia w godzinach 12.00- 20.00.
Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.