Szkolne szóstki w Sport Stacji z okazji 600-lecia Łodzi
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Świętujemy 600-lecie Łodzi na sportowo! Port Łódź wraz z Miastem Łódź i Miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza uczniów na zawody sportowe. sPort Challenge Cup to: 600 uczniów rywalizujących o najlepsze wyniki, drużyny po 6 uczniów z 6. klas szkół podstawowych, rywalizacja w 6 konkurencjach, 6 dni wielkich emocji w Sport Stacji i wielki rodzinny finał w sobotę 7 października w zielonej przestrzeni Portu Łódź.
Zawody będą odbywały się w ramach zajęć szkolnych przez 6 dni: 26, 27 i 28 września oraz 3, 4 i 5 października w godzinach 10.00-13.00, a wielki finał z udziałem wszystkich drużyn i ich rodzin zaplanowano na sobotę 7 października od godziny 11.00. Natomiast po zakończeniu zawodów tego dnia w godzinach 12.00-16.00 odbędzie się wielki rodzinny piknik z oprawą muzyczną i konferansjerem, który zadba o to, by wszyscy miło spędzili czas.
Organizatorzy zapraszają na finał nie tylko młodych sportowców biorących udział w zawodach wrześniowych i ich rodziny, ale wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic. Będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach, w których uczestniczyły dzieci m.in. starzały z łuku, tor przeszkód, biegi, zagrać w minigolfa, pojeździć w miasteczku rowerowym, skosztować potraw z food trucków i skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje Sport Stacja w Porcie Łódź, czyli zielona przestrzeń pełna rozrywki za budynkiem centrum stworzona z myślą o aktywności na świeżym powietrzu. Warto pojawić się całą rodziną, bo każdy znajdzie w Sport Stacji coś dla siebie, nawet nasi czworonożni przyjaciele w strefie treningowej dla psów.
Formularz zgłoszeniowy do sPort Challenge Cup
Nauczyciele już dziś mogą zgłaszać szkolne drużyny – formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona – limit 100 drużyn 6-osobowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Praktyczne wskazówki: jeśli jeszcze kompletowane są drużyny, można wpisać imię kapitana drużyny np. Staś, a w nazwisku Kapitan – wtedy organizatorzy będą wiedzieć, że zgłaszana jest cała drużyna i zarezerwują 6 miejsc. Warto pamiętać, że jeżeli szkoła chce zgłosić uczniów z klasy 6a, 6b, 6c itd. – każda klasa musi mieć osobny formularz.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.