Komunikaty PR

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci

2023-11-02  |  07:00
Biuro prasowe

Ten domowy kisiel może stanowić element diety maluszka już po 6. miesiącu życia. Ze względu na półpłynną konsystencję jest to prosty w przygotowaniu deser dla dzieci, który świetnie sprawdzi się w diecie niemowląt już na etapie rozszerzania diety i przyzwyczajania się do pokarmów innych niż mleko. Plusem jest również miękka i gładka tekstura posiłku, która sprawia, że jest on łatwy do spożycia. Domowy kisiel może zostać wykorzystany w metodzie BLW, która pozwala dziecku odkrywać świat jedzenia różnymi zmysłami, nie tylko smaku.

Przepis na domowy kisiel dla dziecka

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Czas przygotowania: 15 min

Ilość porcji: 2-3

Składniki:

  • 500 ml dowolnego nektaru BOBO FRUT – nie z koncentratu bez dodatku cukru*
  • 2 płaskie łyżki (20 g) mąki ryżowej lub ziemniaczanej

*zawiera wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach i warzywach.

Do dekoracji:

  • Ulubione owoce

Sposób przygotowania:

  1. Mąkę ziemniaczaną/ryżową dokładnie mieszamy z niewielką ilością nektaru tak aby pozbyć się grudek.
  2. Resztę nektaru BOBO FRUT wlewamy do garnka i zagotowujemy.
  3. Kiedy zacznie wrzeć, dolewamy rozmieszaną mąkę i zagotowujemy ponownie.
  4. Powstały domowy kisiel rozlewamy do miseczek lub pucharków i odstawiamy do ostudzenia. Po kilku minutach możemy udekorować ulubionymi owocami i gotowe!                              

Dzieci to odkrywcy z natury – możesz pomóc zaspokoić ich ciekawość zapoznając je z wyjątkowymi połączeniami owoców i warzyw w BOBO FRUT. Nektary owocowe i owocowo-warzywne BOBO FRUT nie z koncentratu to propozycja dla starszych niemowląt i małych dzieci. Powstają na bazie delikatnie przetartych owoców i warzyw, bez użycia soków zagęszczonych (skoncentrowanych), a swoją słodycz zawdzięczają jedynie naturalnie występującym cukrom. Są dobrym źródłem witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy Maluszka. 100 ml pokrywa aż 40% zalecanego dziennego spożycia na ten składnik. Dostępne jest aż 7 smaków.

Domowy kisiel w metodzie BLW

Baby-led weaning (BLW – Bobas Lubi Wybór) to metoda rozszerzania diety niemowlęcia dotychczas karmionego wyłącznie mlekiem. Polega na pozwalaniu dziecku na samodzielne odkrywanie nowych smaków i konsystencji różnymi zmysłami – maluszek może sam sięgać po jedzenie i decydować o tym, ile i co zje.

Kisiel dla dzieci świetnie sprawdzi się w tej metodzie – dlaczego?

  • Konsystencja kisielu sprawia, że dobrze trzyma się łyżeczki, maluszek może więc łatwiej przetransportować go do buzi.
  • Dodatki do kisielu np. rozdrobnione w blenderze owoce urozmaicą teksturę dania, co z pewnością wzbudzi ciekawość małego odkrywcy.

Dzięki metodzie BLW maluszek trenuje motorykę małą, czyli czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk. Dziecko nabiera jedzenie na łyżkę lub sięga po nie rączką, a następnie stara się trafić nim do buzi. Warto zaznaczyć, że motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi ją wykształcać i doskonalić, jednak, aby proces ten był jak najbardziej skuteczny, powinien zacząć się w możliwie najwcześniejszym etapie życia.

Dodatkowo, w metodzie BLW pozwalamy dziecku na:

  • naukę bezpiecznego jedzenia,
  • kontrolę łaknienia,
  • zdobywanie pewności siebie,
  • budowanie pozytywnego nastawienia do jedzenia,
  • naukę radzenia sobie z różnymi konsystencjami
  • poznawanie jedzenia przy pomocy wszystkich zmysłów.

Odkrywajcie nowe smaki z BOBO FRUT!

Więcej przepisów dla najmłodszych oraz informacje o nektarach BOBO FRUT i metodzie BLW znaleźć można na stronie programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek! Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.