Targi Zajęć Pozalekcyjnych w Atrium Biała
Tenis, karate, gra na gitarze, język angielski, a może robotyka? Szukasz rozwijających i ciekawych zajęć dla dziecka? Odwiedź Atrium Biała w dniach 26-28 sierpnia i zapoznaj się z propozycjami lokalnych szkół oraz placówek kulturalnych i sportowych w swojej okolicy! Wszystkich rodziców, którzy szukają dla swoich pociech ciekawych kursów i zajęć dodatkowych, Atrium Biała zaprasza w ten weekend na Targi Zajęć Pozalekcyjnych. Swoje oferty zaprezentuje kilkunastu wystawców.
Obudź pasję w swoim dziecku! Rozwijanie hobby i rozbudzanie ciekawości poznawania świata u dziecka od najmłodszych lat, przynosi wiele korzyści. Kluczową rolę w odkrywaniu i rozwijaniu zainteresowań pełnią rodzice, wspierający ich w tym mądrze. Doskonałą okazją do rozwijania pasji u pociech, są zajęcia dodatkowe. Przy wyborze kursów powinniśmy kierować się zainteresowaniami naszego dziecka, a także jego wiekiem, temperamentem i usposobieniem.
Z szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych będą mogli zapoznać się już w najbliższy weekend białostoczanie, odwiedzający Atrium Biała. To tutaj, przez dwa dni odbywać się będą Targi Zajęć Pozalekcyjnych, na których zaprezentuje się kilkunastu wystawców z Białegostoku i okolic. Wśród propozycji znajdą się zajęcia dla dzieci i młodzieży z wielu dziedzin: sportu, sztuki, muzyki i tańca, języków obcych, edukacji pozaszkolnej, a także nowych technologii, robotyki, informatyki czy programowania. Ponadto przy stanowiskach odbywać się będą prezentacje oraz warsztaty prowadzone przez samych wystawców. Każdy gość będzie mógł wziąć udział w pokazie i przekonać się jak wyglądają zajęcia w praktyce.
Podczas trzydniowych targów, odwiedzający będą mieli okazję:
- zapoznać się z ofertą lokalnych szkół, klubów i stowarzyszeń
- zadać wszystkie nurtujące pytania
- wziąć udział w zajęciach kreatywnych, plastycznych, z koncentracji i emocji
- zapisać się na zajęcia w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie z myślą o targach.
Targi Zajęć Pozalekcyjnych odbędą się w dniach 26 i 27 sierpnia, w godz. 11.00-19.00, na terenie pasaży CH Atrium Biała. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
– Zapraszamy rodziców oraz dzieci i młodzież do odwiedzenia Atrium Biała w najbliższy weekend. Targi Zajęć Pozalekcyjnych będą niepowtarzalną okazją do tego, aby dowiedzieć się, jakie propozycje dla młodych białostoczan w nowym roku szkolnym przygotowały placówki edukacyjne, artystyczne, sportowe czy związane z nowymi technologiami. Poza możliwością zapoznania się z szeroką ofertą zajęć, będzie można zadać organizatorom szczegółowe pytania, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach na poszczególnych stanowiskach –– zaprasza Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Targi Zajęć Pozalekcyjnych to jedno z działań białostockiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.