Targi Zajęć Pozalekcyjnych w Galerii Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Szkoła musicalowa, warsztaty chemiczne, badminton, judo, nauka rysunku, a może język norweski? Wszystkich rodziców, którzy szukają dla swoich pociech ciekawych kursów i zajęć dodatkowych, Galeria Bronowice zaprasza na Targi Zajęć Pozalekcyjnych. W dniach 18-19 września będzie można zapoznać się tu ze szczegółową ofertą ponad 40 wystawców, przekonać się jak wyglądają zajęcia w praktyce oraz otrzymać interesujące gadżety. Na wszystkich uczestników Targów czekać będzie również wiele innych atrakcji, m.in.: specjalne rabaty na zajęcia pozalekcyjne oraz warsztaty, podczas których będzie można zapoznać się z poszczególnymi aktywnościami.
Również wybrane sklepy i lokale usługowe w Galerii Bronowice, w czasie trwania akcji, przygotowały specjalne rabaty i promocje na wybrane artykuły związane ze szkołą i spędzaniem czasu wolnego.
Targi Zajęć Pozalekcyjnych odbędą się w dniach 18-19 września, w godz. 12.00-19.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny!
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.