Komunikaty PR

Temperatura rośnie! – zadbaj o gospodarkę wodno-elektrolitową swojego dziecka

2020-07-07  |  14:30
Biuro prasowe

W czasie wakacji wszyscy jesteśmy bardziej aktywni, ale dotyczy to zwłaszcza dzieci, które spędzają na powietrzu cały dzień, bawiąc się z rówieśnikami, szalejąc na plaży czy jeżdżąc na rowerze. A kiedy trwa najlepsza zabawa, ostatnią rzeczą, o jakiej pamiętają, jest regularne picie. Dlatego to my musimy zadbać o to, aby w czasie upałów i wzmożonego ruchu nasze pociechy uzupełniały elektrolity. Pomoże nam w tym nowy Plusssz Junior Elektrolity Complex.  

Zapotrzebowanie na wodę pochodzącą z napojów i produktów spożywczych dzieci w wieku od lat 3 do 10 wynosi od 1250 do ok. 2000 ml na dobę. Jeszcze więcej płynów młody organizm potrzebuje przy wysiłku fizycznym oraz przy wyższej temperaturze i obniżonej wilgotności powietrza. Czynniki te powodują również większe straty elektrolitów z potem, a odpowiedni bilans sodu, potasu i magnezu jest bardzo ważny dla zachowania prawidłowej równowagi wodno-elektrolitowej organizmu, także dziecięcego1.

Regularne nawadnianie jest zatem kluczowe zwłaszcza latem, podczas upałów, podróży, wysiłku i zabawy, kiedy dzieci zapominają o piciu i łatwo się odwadniają. Objawami, które powinny nas zaniepokoić, są oznaki nadmiernego zmęczenia, bóle i zawroty głowy oraz nieregularny rytm serca. Aby ich uniknąć, podawajmy maluchom suplementy zawierające zestaw elektrolitów pomagających w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Nowe musujące tabletki Plusssz Junior Elektrolity Complex pozwalają przyrządzić pyszny napój o owocowym smaku, z kompletem minerałów i witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu podczas upałów i letnich aktywności. Kompleks elektrolitowy zapewni odpowiednie nawodnienie, a witaminy z grupy B pomogą zwalczyć znużenie i zmęczenie, co będzie dodatkowym wsparciem dla organizmu dziecka.

A zatem podając dziecku do picia suplement diety w postaci smacznego napoju, zyskamy pewność, że przyjmuje odpowiednią ilość płynów i niezbędne dla niego składniki. Połączmy przyjemne z pożytecznym!

Elektrolity są ważnym składnikiem pożywienia. Aby zapewnić je w diecie młodego organizmu, zachęcajmy maluchy do jedzenia produktów, które je zawierają, czyli np. płatków żytnich i kukurydzianych (sód), pomidorów, bananów i owoców suszonych (potas) oraz pestek dyni, kakao i migdałów (magnez).

Plusssz Junior Elektrolity Complex zawiera kompleks elektrolitowy: magnez, potas, sód oraz glukozę, które zapewniają prawidłowe nawodnienie organizmu, a także kompleks witaminowy: tiamina, niacyna, witamina B6, biotyna, witamina B12, które pomagają zwalczać uczucie zmęczenia i znużenia. Aby zapewnić dziecku komplet elektrolitów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, zaleca się podać mu 4 tabletki dziennie – 1 tabletkę należy rozpuścić w 125 ml chłodnej wody. Sok owocowy w proszku zapewnia napojowi pyszny smak, dlatego dzieci z chęcią same sięgną po ten suplement diety.

Cena ok. 11 zł/20 tabletek

Przypisy:

  1. „Normy żywienia dla populacji polskiej – nowelizacja”, red. nauk. prof. dr hab. med. Jarosz M., Instytut Żywności i Żywienia, Warszawa 2017 r.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.