Tu poczytają dziecku przez całe wakacje. Warto przyjść i posłuchać

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Nie tylko biblioteki nadają się do publicznego czytania dzieciom. W Warszawie bajek i powieści można teraz posłuchać też „pod chmurką”. Wszystko za sprawą spotkań z książką i towarzyszących im zabaw, jakie przez całe wakacje prowadzone są w ogrodach na dachu Galerii Północnej.
Zabawy „pod chmurką” i stos książek do przeczytania latem. Północna zachęca najmłodszych, aby w wakacje nie rezygnowali z lektury. Pomóc ma w tym publiczne czytanie połączone z animacjami, które galeria organizuje przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, w swoich ogrodach na dachu.
Lista pozycji, które można tu posłuchać na żywo jest długa. Wypełniają ją zarówno doskonale znane bajki i baśnie dla młodszych dzieci, jak również współczesne przeboje literatury dla maluchów.
– Poza bibliotekami czy księgarniami, w Polsce jest mało miejsc, w których dzieciom czyta się publicznie, a praktycznie w ogóle nie ma takich, gdzie czytanie na żywo odbywa się na świeżym powietrzu. Naszym cyklem wakacyjnych wydarzeń wypełniamy tę lukę – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
– Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne dla wychowania i edukacji dziecka jest czytanie mu każdego dnia minimum przez 20 minut. Dzięki temu najmłodsi rozwijają język i pamięć, uczą się myślenia, rozbudzają w sobie ciekawość do świata, a także – co równie istotne - relaksują się – mówi.
W tym w Północnej pomaga otoczenie, w jakim przez 5 dni w tygodniu czytane są książki. Każde spotkanie z literaturą odbywa się w zielonych ogrodach, a także w sąsiedztwie placów zabaw, na których najmłodsi mogą bawić się po wysłuchaniu opowieści.
Spotkania z książkami prowadzone są natomiast przez doświadczonych animatorów, którzy nie tylko czytają dzieciom w ogrodach, ale także organizują najmłodszym różne zabawy ruchowe. Tym samym zachęcają dzieci do przygody, aktywności i integracji z rówieśnikami.
– Nie chcieliśmy, aby była to kolejna jednorazowa akcja czytania dzieciom. Przeciwnie, zależało nam na cyklicznym wydarzeniu, które pomoże dzieciom odkryć literaturę, a także będzie angażujące łącząc w sobie odkrywanie literatury i dobrą zabawę – mówi.
W sumie w lipcu i sierpniu Północna zorganizuje kilkadziesiąt takich spotkań dla dzieci. Każde odbędzie się w ogrodach na dachu od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.00. Wstęp jest bezpłatny. W przypadku złej pogody, czytanie odbywać będzie się wewnątrz galerii przy strefie restauracyjnej na 2. piętrze.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.