Komunikaty PR

Tydzień otwarty w Atmosferze MultiSport

2020-09-07  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania InfPras ( 0.23 MB )

Na warszawskim Mokotowie, przy ul. Racjonalizacji 5, powstało nowe centrum aktywności ruchowej dla dzieci - Atmosfera MultiSport. To miejsce, gdzie najmłodsi mogą wziąć udział w angażujących zajęciach, podczas których poznają podstawy różnych dyscyplin sportowych. Program edukacyjny nastawiony jest na wszechstronny rozwój dzieci w wieku 4-12 lat i aktywne spędzanie czasu. Całość dopełnia kosmiczna narracja, która towarzyszy najmłodszym podczas zajęć. Od 4 do 10 września w Atmosferze MultiSport odbędą się dni otwarte, podczas których istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć próbnych (obowiązują wcześniejsze zapisy).

 

Zabawa, przeżycia, emocje

Dawniej to „trzepak” czy gry podwórkowe były naturalnym środowiskiem spędzania wolnego czasu, gdzie najmłodsi mogli z powodzeniem rozwijać podstawowe umiejętności ruchowe jak skakanie, bieganie czy łapanie. Obecnie świat jest jednak inny: więcej siedzimy, mniej się ruszamy i coraz częściej jesteśmy związani z ekranami smartfonów i telewizorów. By przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia powstało centrum aktywności ruchowej Atmosfera MultiSport, które łączy przyjemne z pożytecznym: poprzez gry i zabawy ruchowe dziecko pod czujnym okiem animatorów aktywnie spędzi czas w gronie rówieśników, nabywając i doskonaląc nowe umiejętności.

 

- Wszystkie zajęcia planowane są z uwzględnieniem podstawowych umiejętności ruchowych i wykorzystaniem elementów wybranych dyscyplin sportowych, które dostosowane są do wieku uczestników zajęć. Dzięki temu dzieci mogą w bezpiecznym środowisku przetestować różne formy ruchu, które na pewno im się nie znudzą. Program zajęć ułożony jest w taki sposób, aby rozwijać różnorodne sprawności fizyczne i umiejętności społeczne. Wszystko odbywa się w ramach fabularyzowanej, kosmicznej przygody, co sprawia, że dzieci chętnie włączają się w proponowane aktywności – mówi Agnieszka Buras, manager Atmosfery MultiSport. – Ponadto będziemy zachęcać dzieci do codziennej aktywności podczas zabawy innowacyjną grą interaktywną LU, którą jako pierwsi sprowadziliśmy do Polski. Gra jest połączeniem nauki oraz wirtualnej rozrywki z elementami sportu - dodaje Agnieszka Buras.

 

Wszechstronny rozwój w Atmosferze kosmicznej przygody

Ruch to doświadczenie, które korzystnie wpływa na wiele obszarów życia - uczy wytrwałości, podejmowania decyzji, ułatwia radzenie sobie ze stresem. Zajęcia w grupach to z kolei doskonały pretekst nie tylko do wspólnej zabawy, ale także rozwoju emocjonalnego i nabywania kompetencji społecznych, jak współzawodnictwo, rozumienie potrzeb innych, cierpliwość. Atmosfera kosmicznej przygody, jaka towarzyszy dzieciom w kolejnych misjach bardzo temu sprzyja - pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie.

 

Zabawa w bezpiecznych warunkach

W Atmosferze MultiSport wprowadzone zostały odpowiednie procedury sanitarne (zgodne z wytycznymi GIS dla branż), aby dbać o bezpieczeństwo podczas zajęć. Standardy centrum to m.in.:

  1. Przestrzeganie zasad dystansu społecznego i dezynfekcji rąk  
  2. Zwiększona częstotliwość serwisu sprzątającego i wentylacji pomieszczeń
  3. Każda grupa zajęciowa przebywa w wydzielonej przestrzeni z dedykowanym opiekunem

 

- Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków podczas pobytu w Atmosferze MultiSport. Będziemy wdrażać wszystkie aktualne wytyczne przeciwepidemiczne publikowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego - podkreśla Agnieszka Buras, manager Atmosfery MultiSport.

 

 

Jak wyglądają zajęcia w Atmosferze MultiSport?

Zajęcia odbywają się regularnie raz w tygodniu (zajęcia 90 minutowe) lub dwa razy w tygodniu (2 razy 45 minut), w 10 – 15 osobowych grupach i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Dzieci są dzielone na grupy według wieku:

  • Dzielni Poszukiwacze (4-5 lat)
  • Dziarscy Odkrywcy (6-7 lat)
  • Energiczni Zdobywcy (8-9 lat)
  • Dynamiczni Triumfatorzy (10-12 lat)

W Atmosferze MultiSport każdy miesiąc oznacza dla dzieci nową misję, której celem, w zależności od wieku i stopnia zaawansowania dziecka, jest rozwinięcie umiejętności lokomocyjnych, stabilizacyjnych lub manipulacyjnych. Każda misja odbywa się na innej planecie. Zadaniem dzieci jest ukończenie tylu misji, ile jest miesięcy w danym semestrze (semestr w Atmosferze pokrywa się z semestrem szkolnym, a grafik ustalany jest z góry na dany okres). Za ukończenie misji dziecko otrzymuje odznakę w kolorze danej planety.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 199 zł (płatne co miesiąc w pakiecie semestralnym) lub 259 zł (za miesiąc w pakiecie miesięcznym). Pierwsze wejście jest bezpłatne. Dla rodzin przygotowano zniżkę rodzinną na pakiet semestralny i miesięczny w wysokości 10% na drugie i każde kolejne dziecko. Z kartą MultiSport Kids każde wejście na zajęcia jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat Atmosfery MultiSport, prowadzonych zajęć i zapisów dostępne są na stronie internetowej: https://atmosferamultisport.pl/.

Zapraszamy również na nasz Facebook: https://www.facebook.com/AtmosferaMultiSport/ i Instagram: https://www.instagram.com/atmosferamultisport/ .

 

O Atmosferze MultiSport:

Atmosfera MultiSport to centrum aktywności ruchowej dla dzieci w wieku 4-12 lat, którego misją jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez różnorodne formy aktywności fizycznej. Centrum mieści się w Warszawie, przy ul. Racjonalizacji 5. Inwestycja została otwarta w 2020 roku. Na powierzchni 1000 m2 powstało 5 sal, na których regularnie odbywają się zajęcia dla dzieci w 10 – 15 osobowych grupach. Program zajęć ułożony jest w taki sposób, aby rozwijać umiejętności lokomocyjne, stabilizacyjne i manipulacyjne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.