Uczestnicy Lelenfant już we Wrocławiu! Poznacie artystów z całego świata
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
45 młodych artystów z Iranu, Tanzanii, Gruzji, Czech i Podlasia już przyjechało do Wrocławia. Teraz czekają ich warsztaty, Wielka Parada i Wielki Piknik oraz spektakl na zakończenie pobytu w Polsce. Lelenfant to nowa odsłona dawnego projektu Brave Kids. Poznajcie tegorocznych uczestników!
Pochodzą z różnych stron świata, ale łączy ich jedno – miłość do sztuki i własnej kultury. Pierwsi uczestnicy projektu Lelenfant do Wrocławia przyjechali w niedzielę (14 sierpnia). Łącznie w pierwszej edycji Lelenfant weźmie udział blisko 40 dzieci i młodzieży z całego świata.
– To dla nich okazja, by spotkać się w międzynarodowym gronie, wymienić doświadczenia, podzielić się umiejętnościami i ciekawą kulturą. Nasze warsztaty artystyczne prowadzone są zgodnie z zasadą „dzieci uczą dzieci”, co pozwala na jeszcze bardziej kreatywne podejście do sztuk performatywnych – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.
Do 21 sierpnia uczestnicy projektu będą mieszkać i brać udział w warsztatach organizowanych na terenie internatu przy ul. Dworskiej na Pilczycach. Następnie młodzi artyści zostaną ugoszczeni w domach rodzin z Wrocławia i okolic. Aktualnie organizatorzy poszukują jeszcze 6 domów dla uczestników projektu. – To wspaniała okazja do zapoznania się z dziećmi z całego świata. Wspólne posiłki czy spędzanie czasu wolnego jest niesamowicie inspirujące i może być początkiem niezwykłej przyjaźni – mówi Mary Sadowska-Łakomy.
Uczestnicy Lelenfant będą przebywać w domach rodzin goszczących do 31 sierpnia.
– Lelenfant to nowa odsłona projektu Brave Kids, który każdego roku angażował kilkadziesiąt osób. W tym roku we Wrocławiu projekt jest organizowany już pod nowym szyldem. Lelenfant to połączenie dwóch francuskich słów: l'éléphant – słoń oraz l'enfant – dziecko. Obecny projekt realizowany jest niezależnie, ale z tym samym gronem instruktorów – mówi Iwona Frydryszak, z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant.
Poznaj uczestników tegorocznej edycji:
Iran
Koodakan Donya Research Institute to grupa artystyczna, która zajmuje się sztukami performatywnymi i tradycyjnym tańcem irańskim. Do Wrocławia przyjechało 7 uczestników w wieku 14-16 lat wraz z liderką.
Tanzania
Grupa młodych artystów zrzeszona wokół organizacji non-profit pochodzącej z dzielnicy Kigamboni w Dar es Salaam. Zajmują się śpiewem, tańcem i sztukami performatywnymi. 7-osobowy zespół, który przyjechał do Wrocławia to przede wszystkim młodzi akrobaci. Uczestnicy tej grupy są w wieku od 12-14 lat. Podczas pobytu w Polsce towarzyszy im dwóch liderów.
Gruzja
Grupa artystyczna Caritas Georgia ponownie będzie gościć we Wrocławiu. 6-osobowy zespół uczestników w wieku od 10 do 17 lat prezentuje gruzińskie tańce odzwierciedlające żywą historię tego kraju.
Czechy
7-osobowa grupa pochodząca z Pragi. Cirkusárna wykorzystuje cyrk jako użyteczne narzędzie do integracji i nieformalnej edukacji najmłodszych. Do Wrocławia przyjechały uczestniczki w wieku 10-14 lat wraz z liderką.
Podlasie
5-osobowa grupa artystów zajmująca się przede wszystkim sztuką teatralną. Uczestnicy projektu mają od 8 do 12 lat. W pobycie we Wrocławiu towarzyszy im liderka.
W projekcie udział weźmie także wielokulturowa, 4-osobowa grupa artystów częściowo mieszkająca we Wrocławiu. Są to dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Część z nich jest pochodzenia afgańskiego. Ich udział w projekcie był możliwy dzięki wsparciu biura europosłanki Janiny Ochojskiej.
Lelenfant 2022. Co jeszcze w programie?
Uczestnicy programu zaprezentują swoje talenty mieszkańcom Wrocławia podczas Wielkiej Parady, która odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 18.00 na wrocławskim Rynku. Parada jest znana również z wcześniejszych lat, kiedy to zagraniczni artyści maszerowali w kolorowym korowodzie przez Rynek jako Brave Kids. Kolejnym punktem programu będzie Wielki Piknik Lelenfant, który ruszy 27 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Projekt Lelenfant zwieńczy wspólny spektakl. Uczestnicy zaprezentują go w sali koncertowej Polskiego Radia przy al. Karkonoskiej 30 sierpnia.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.