Komunikaty PR

Ugość dzieci z międzynarodowego projektu Lelenfant. Brave Kids w nowym wydaniu

2022-08-17  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już niedługo we Wrocławiu startuje nowa odsłona dawnego projektu Brave Kids. Teraz pod inną nazwą – Lelenfant, ale z tym samym zespołem, w podobnej formule i nadal w zasięgu globalnym. Pod koniec sierpnia można gościć młodych artystów z Tanzanii, Gruzji, Iranu, Czech lub Podlasia. Potrzeba jeszcze kilkunastu miejsc w domach wrocławskich rodzin. W środę 10 sierpnia odbędzie się spotkanie informacyjne.

W spotkaniach Brave Kids, czyli znanego międzynarodowego projektu artystyczno-edukacyjnego, przez lata wzięło udział 2 tys. dzieci i młodzieży z całego świata. Integralną i bardzo ważną częścią tego niezwykłego wydarzenia zawsze były rodziny goszczące młodych artystów.

W tym czasie kilkadziesiąt wrocławskich rodzin miało okazję przekonać się o niezwykłej sile międzykulturowej przyjaźni, rodzącej się dzięki gościnności i otwartości – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.

Tak samo będzie i w tym roku. Uczestnicy projektu, przyjeżdżający z różnych stron świata, zamieszkają w domach rodzin z Wrocławia i okolic.

Warsztaty i działania artystyczne zajmują naszym gościom oczywiście gros czasu. Ale poza tym stają się domownikami, z którymi rodziny jedzą na co dzień śniadania i kolacje, podejmując kulinarne poszukiwania, ponieważ różnice kulturowe potrafią być pod tym względem niesamowicie inspirujące, nieraz wybierają się na wspólne wycieczki, a przede wszystkim wzajemnie się poznają. Dla rodzin goszczących zawsze było to budujące doświadczenie i dawało im mnóstwo pozytywnej energii – opowiada Mary Sadowska-Łakomy.

W tej chwili potrzeba jeszcze kilkunastu miejsc dla uczestników projektu. – Gorąco zachęcam do przyjęcia naszych utalentowanych gości. To okazja, by poznać ciekawą osobę, pewnie też szansa na oderwanie od codzienności, a dla dzieci z wrocławskich rodzin również swego rodzaju przygoda i lekcja międzykulturowej integracji – mówi prezeska fundacji.

Kto chciałby gościć uczestników Lelenfant, może zgłaszać się bezpośrednio do Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja. W środę 10 sierpnia o godz. 18.00 można też przyjść na spotkanie informacyjne do siedziby biura Lelenfant (ul. Sudecka 96).

Artystyczne półkolonie dla dzieci z Wrocławia

W planach organizacyjnych jest autobus, który będzie dowoził uczestników Lelenfant na Pilczyce z 2-3 przystanków w centrum. – W ten sposób odciążymy logistycznie rodziny goszczące. Poza tym zorganizujemy półkolonie dla dzieci polskich, które poprowadzą liderzy naszych zagranicznych grup – zapowiada Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant.

Takie półkolonie potrwają przez cztery dni – od 22 do 25 sierpnia. Będą miały formę warsztatów, podczas których dzieci nauczą się gruzińskich tańców, sztuczek cyrkowych i akrobacji, poznają kulturę starożytnej Persji, gór Kaukazu czy suahili z wybrzeży Oceanu Indyjskiego. Będzie też spora dawka czeskiego humoru.

Dlaczego teraz Lelenfant

Każdego roku w organizację Brave Kids angażowało się kilkadziesiąt osób, w tym instruktorzy artystyczni, wnoszący swoje doświadczenie i metody pracy ze swojego dorobku. W tym roku we Wrocławiu projekt jest organizowany już pod nowym szyldem.

Zespół jest ten sam, w tym przede wszystkim instruktorzy artystyczni, pozostajemy też przy formie warsztatów, a także modelu współpracy i szukania inspiracji, który polega na tym, że dzieci uczą się od siebie nawzajem, przygotowując wspólny spektakl – mówi Iwona Frydryszak.

Nowa nazwa to połączenie dwóch francuskich słów: l'éléphant – słoń oraz l'enfant – dziecko. Co oznacza?

Słoń symbolizuje siłę i troskę, a dziecko to radość i energia. Tak postrzegamy projekt w nowym wydaniu. Teraz realizujemy go już niezależnie, nie pod szyldem Brave. Stąd właśnie zmiana nazwy. Poza tym bardziej stawiamy na zabawę, twórczą radość, lekkość i luz. Symbolicznym momentem przejścia do projektu w nowej odsłonie będzie otwarcie Pawilonu Dzieci Lelenfant na naszym Wielkim Pikniku – wyjaśnia Iwona Frydryszak.

Z trzech kontynentów

W Lelenfant wezmą udział kilkuosobowe grupy artystyczne z Gruzji, Iranu, Tanzanii i Czech. Dzieci i młodzież mają 10-15 lat. W domach rodzin goszczących zamieszkają od 21 do 31 sierpnia, ale do Wrocławia przyjeżdżają już 14 sierpnia, a dzień później zaczynają się warsztaty artystyczne. Na piątek 19 sierpnia zaplanowano paradę na wrocławskim Rynku, z udziałem grup z zagranicy oraz zaproszonych gości.

Wielki Piknik Lelenfant odbędzie się 27 sierpnia. To nowe wydarzenie, które nawiązując do plenerowej edycji Brave Kids pod wrocławskim niebem, zaprasza do spędzenia dnia z Lelenfant na świeżym powietrzu. Podczas pobytu we Wrocławiu dzieci i młodzież przygotują razem spektakl, który na koniec zaprezentują w sali koncertowej Polskiego Radia przy ul. Karkonoskiej. Natomiast warsztaty artystyczne zaplanowano w szkole przy ul. Dworskiej na wrocławskich Pilczycach. Łącznie, w projekcie udział weźmie 45 młodych artystów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.