Upiorna Akademia Strachów w Warszawie
Jam Drakula przeraźliwy,
Dzisiaj ze mną same dziwy!
Wiedźmy, topielice, mumie,
Wskażą, jak być strachem dumnie.
Zapraszamy wszystkie dzieci!
Czas Wam z nami szybko zleci!
Nadszedł czas wyjąć z szafy swoje najbardziej upiorne kostiumy i wyruszyć na przerażająco śmieszne halloweenowe gry miejskie w Warszawie! Fundacja Zwalcz Nudę szykuje mrożące krew w żyłach zadania w ramach dwóch wydarzeń: 30 października w Atrium Reduta i 31 października w Galerii Północnej. Udział w obu grach jest bezpłatny.
Przygody rodem z historii o Drakuli, Frankensteinie czy Scooby-Doo nie muszą być tylko bajkami oglądanymi w telewizji. Animatorki i animatorzy ze Zwalcz Nudę postarali się, aby w tym roku Halloween było pełne straszliwych wrażeń. Na uczestniczki i uczestników czekają specjalnie stworzone na tę okazję zdania, w których będą mogli wziąć dzieci ze swoimi rodzinami czy przyjaciółmi. Drużyny wstąpią do Akademii Strachów i – ucząc się w Katedrach jak z najgorszych koszmarów – posiądą tajemniczą i potworną wiedzę, dzięki której żaden upiór nie będzie im już straszny. Na pewno będzie trzeba wykazać się sprytem, spostrzegawczością, szybkością oraz dobrym humorem. Organizatorzy przypominają również o upiornych strojach i zachęcają do przebierania!
Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza wszystkie wampiry, wiedźmy, zombie oraz inne maszkary i potwory 30 października w godz. 16:00-20:00 do Atrium Reduta przy Alejach Jerozolimskich 148 oraz do Galerii Północnej (ul. Światowida 17) 31 października w godz. 14:00-18:00.
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez stronę:
Atrium Reduta – www.zwalcznude.pl/wydarzenia/akademia-strachow-w-atrium-reduta
Galeria Północna – www.zwalcznude.pl/wydarzenia/akademia-strachow-w-galerii-polnocnej
Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. W trosce o wspólne bezpieczeństwo uczestnicy powinni pamiętać o obowiązku zasłonięcia ust i nosa. Organizatorzy zalecają też częstą dezynfekcję rąk – na miejscu będą dostępne płyny do dezynfekcji. Uczestnicy i uczestniczki są zobowiązani również do zachowania odpowiedniego dystansu.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.