Upiorna Akademia Strachów w Warszawie
Jam Drakula przeraźliwy,
Dzisiaj ze mną same dziwy!
Wiedźmy, topielice, mumie,
Wskażą, jak być strachem dumnie.
Zapraszamy wszystkie dzieci!
Czas Wam z nami szybko zleci!
Nadszedł czas wyjąć z szafy swoje najbardziej upiorne kostiumy i wyruszyć na przerażająco śmieszne halloweenowe gry miejskie w Warszawie! Fundacja Zwalcz Nudę szykuje mrożące krew w żyłach zadania w ramach dwóch wydarzeń: 30 października w Atrium Reduta i 31 października w Galerii Północnej. Udział w obu grach jest bezpłatny.
Przygody rodem z historii o Drakuli, Frankensteinie czy Scooby-Doo nie muszą być tylko bajkami oglądanymi w telewizji. Animatorki i animatorzy ze Zwalcz Nudę postarali się, aby w tym roku Halloween było pełne straszliwych wrażeń. Na uczestniczki i uczestników czekają specjalnie stworzone na tę okazję zdania, w których będą mogli wziąć dzieci ze swoimi rodzinami czy przyjaciółmi. Drużyny wstąpią do Akademii Strachów i – ucząc się w Katedrach jak z najgorszych koszmarów – posiądą tajemniczą i potworną wiedzę, dzięki której żaden upiór nie będzie im już straszny. Na pewno będzie trzeba wykazać się sprytem, spostrzegawczością, szybkością oraz dobrym humorem. Organizatorzy przypominają również o upiornych strojach i zachęcają do przebierania!
Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza wszystkie wampiry, wiedźmy, zombie oraz inne maszkary i potwory 30 października w godz. 16:00-20:00 do Atrium Reduta przy Alejach Jerozolimskich 148 oraz do Galerii Północnej (ul. Światowida 17) 31 października w godz. 14:00-18:00.
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez stronę:
Atrium Reduta – www.zwalcznude.pl/wydarzenia/akademia-strachow-w-atrium-reduta
Galeria Północna – www.zwalcznude.pl/wydarzenia/akademia-strachow-w-galerii-polnocnej
Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. W trosce o wspólne bezpieczeństwo uczestnicy powinni pamiętać o obowiązku zasłonięcia ust i nosa. Organizatorzy zalecają też częstą dezynfekcję rąk – na miejscu będą dostępne płyny do dezynfekcji. Uczestnicy i uczestniczki są zobowiązani również do zachowania odpowiedniego dystansu.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.