VIVO! zbiera nakrętki na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księc

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Z początkiem września na terenie VIVO! Lublin pojawił się tajemniczy pojemnik w kształcie logo obiektu. Klienci mogą tu wrzucić plastikowe nakrętki i tym samym wesprzeć podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Organizacja przeznaczy zebrane podczas „Zakręconej Akcji” fundusze na spełnienie marzeń swoich podopiecznych.
Wspieranie inicjatyw lokalnych instytucji to ważny element działań VIVO! Lublin. Tym razem centrum handlowe postanowiło włączyć się w „Zakręconą Akcję” i postawiło na terenie obiektu pojemnik, do którego klienci mogą wrzucać plastikowe nakrętki. W ten sposób każdy chętny będzie mógł wesprzeć podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Akcja jest częścią realizowanej przez VIVO! Lublin strategii zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z założeniami ma ona na celu wsparcie lokalnej instytucji oraz społeczności.
- Zbieranie nakrętek to nie tylko działanie proekologiczne na rzecz środowiska naturalnego, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym. Przekonać się o tym można odwiedzając nasze centrum handlowe. Cieszymy się, że powierzchnia VIVO! została wykorzystana w szczytnym celu, a tymczasem zachęcamy naszych klientów do wsparcia „Zakręconej Akcji” i regularnego wrzucania plastikowych nakrętek do wyznaczonego przez nas miejsca - mówi Katarzyna Wojciechowska-Wójcik, Dyrektor VIVO! Lublin.
Pojemnik na nakrętki zlokalizowany jest przy wejściu z parkingu, znajdującym się na poziomie -1.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.