Komunikaty PR

W Galerii Jurajskiej wyrósł zamek! Można nauczyć się w nim magicznych sztuczek

2024-02-06  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

 

W Galerii Jurajskiej otwarto jedyną w Częstochowie szkołę magii i iluzji z prawdziwego zdarzenia. Na pasażu centrum handlowego powstał właśnie olbrzymi zamek z wieżami, w którym mieści się szkoła czarów. Za jej murami, pod okiem iluzjonisty, najmłodsi mogą nauczyć się różnych sztuczek i trików, spróbować eliksirów przyrządzonych przez alchemika, a także wziąć udział w warsztatach i animacjach, które przenoszą do świata magii.

Wszystko to w oryginalnej aranżacji. Lekcje odbywają się tu bowiem w Sali Zaklęć, którą wypełniają świece, pająki, sowy, latające miotły czy ruchome obrazy. Siadając w szkolnych ławkach dzieci otrzymują natomiast togi oraz magiczne różdżki.

– Jurajska Szkoła Magii i Iluzji to atrakcja dla dzieci, które ciekawi świat czarów oraz czarodziejów i chociaż na chwilę chciałby przenieść się do tej pełnej przygód krainy – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej. – Lekcje w szkole to okazja do tego, aby nauczyć się sztuczek od zawodowego iluzjonisty, a także dobrze bawić się z rówieśnikami, spędzając czas w klimatycznym miejscu. To także pomysł na to, jak ciekawie wypełnić najmłodszym zimowe ferie – dodaje.

Jurajska Szkoła Magii i Iluzji działać będzie w Galerii Jurajskiej do 17 lutego. Z organizowanych w niej lekcji mogą skorzystać dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Szkoła czynna jest od godz. 12.00 do 18.00. Wstęp za jej mury jest natomiast bezpłatny. Zgodnie z regulaminem imprezy, w zabawie w Jurajskiej Szkole Magii i Iluzji mogą brać udział dzieci wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowano w Jurajskiej. Każdego dnia setka dzieci (decyduje kolejność zgłoszeń), które wezmą udział w lekcjach, otrzyma od galerii magiczną różdżkę. Z kolei 17 lutego, czyli w ostatnim dniu zajęć, Galeria Jurajska rozda 200 książek z przygodami Harrego Pottera. Powędrują one do rąk pierwszych dwustu dzieci, które zjawią się w Jurajskiej Szkole Magii i Iluzji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami Biuro prasowe
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,
Dziecko Moc atrakcji w Porcie Łódź
2024-06-26 | 12:40

Moc atrakcji w Porcie Łódź

Finał Maratonu Zabawy, wspólne oglądanie meczów Euro 2024 w Strefie Kibica oraz „Dobranocka”, czyli kolejna edycja TME Polówka, podczas której

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.