W Galerii Północnej stanęło ponad 30 kolorowych pisanek. To dzieło dzieci

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Wyspy Wielkanocne na Pacyfiku słyną z gigantycznych kamiennych posągów. Stworzona właśnie w Galerii Północnej „Wyspa Wielkanocna” chce zasłynąć natomiast aż 32 zielonymi pisankami, które przystrojone zostały przez przedszkolaków.
W Galerii Północnej powstała nietypowa wielkanocna instalacja, którą można oglądać do 30 marca. Ustawiono tam aż 32 olbrzymich pisanek, które w całości przyozdobione zostały przez kilkuletnie dzieci z 32 przedszkoli z Warszawy i okolic.
Każde z kolorowych, styropianowych jaj, które składa się na oryginalną aranżację, ma aż 50 centymetrów wysokości. Inspiracją dla najmłodszych do ich udekorowania stała się natomiast wiosna, a zwłaszcza wszelka zieleń, która rozkwita w okresie świąt.
– Wielkanocna instalacja w Północnej to prawdziwy popis dziecięcej kreatywności. Bazując na temacie, jaki zadaliśmy, przedszkola miały absolutną dowolność w jego interpretacji oraz kreacji pisanek, a także w doborze materiałów do udekorowania – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager w Galerii Północnej.
– Efekty prac, które możemy teraz oglądać, zaskakują. Wśród prezentowanych pisanek nie ma dwóch identycznych, są natomiast takie, w których widać indywidualność, talent, fantazję, a przede wszystkim dobrą zabawę, jaką w trakcie przyozdabiania miały dzieci – dodaje.
Na „Wyspie Wielkanocnej” w Północnej nie brakuje dziecięcych dzieł sztuki, które zainspirowane są m.in. kwitnącymi kwiatami, zielonymi łąkami czy pączkami, które pojawiły się na drzewach, ale także różnego rodzaju zwierzakami, które kojarzą się z wiosną oraz Wielkanocą. Co ciekawe, aranżacja jest nie tylko do podziwiania.
To jednocześnie wielki konkurs plastyczny. Spośród wszystkich prezentowanych pisanek, wybrane zostaną te najpiękniejsze i najbardziej unikalne. Wyboru dokonają natomiast osoby, które do 30 marca odwiedzą Galerię Północną, zrobią tu zakupy i wypełnią specjalny kupon konkursowy, typując swojego faworyta.
– Tego typu inicjatywy mają zachęcić dzieci do tworzenia, wyrażania siebie, ale także pomóc w rozwijaniu zainteresowań plastycznych. Poprzez konkurs chcemy także nagrodzić te placówki, których podopieczni wykazali się nie lada kreatywnością – mówi.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia galerii.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.