Wakacje pełne czarów – premierowe odcinki drugiego sezonu „Obozu na wyspie”
Wakacje to wspaniały czas, który warto spędzić w doborowym towarzystwie! Najlepiej wiedzą o tym bohaterowie magicznego obozu - Oskar i Jeżynka! Przyjaciele doświadczają wielu fantastycznych przygód, uczą się tajemnej sztuki magii, rozwiązują zagadki i wybierają się na liczne wycieczki. To wszystko pod okiem bardzo przyjaznych czarownic-opiekunek!
„Obóz na wyspie” to amerykański serial animowany stworzony przez Julię Pott oraz zrealizowany przez wytwórnię Cartoon Network Studios. Kreskówka przedstawia przygody dwóch najlepszych przyjaciół z New Jersey – słonia Oskara oraz jeża Jeżynki, którzy spędzają swoje pierwsze wakacje na pozornie zwyczajnym obozie. Jednak rzeczywistość okazała się dla bohaterów zaskakująca – camping jest wypełniony magią i czarami, natomiast opiekunkami są nastoletnie czarownice. W lasach można spotkać również elfy, przemiłe potwory, yeti czy uroczych kosmitów.
Czego widzowie mogą spodziewać się w drugim sezonie? Jeżynka odbędzie swoją pierwszą, indywidualną lekcję magii z opiekunką Susie. Z kolei Oskar doświadczy sesji terapeutycznej z Rekinem, która uświadomi mu wiele własnych pozytywnych cech! W innym z odcinków bohaterowie wysnują hipotezę, że Lucy jest przywódczynią tajnego stowarzyszenia. Wszystko z powodu jej dziwnego zachowania! Sytuacja na letnim obozie może się delikatnie skomplikować, gdy przyjaciele z dzieciństwa użyją magii, w celu zdobycia przewagi nad innymi uczestnikami kolonii i zdobycia Odznaki tęczowego jednorożca.
Premiera najnowszych odcinków serialu „Obóz na wyspie” odbędzie się w poniedziałek 17 sierpnia na antenie Cartoon Network. Emisja codziennie o 13:55.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.