Wakacje pełne magii w CH Focus!
W najbliższą sobotę w CH Focus ruszają wakacje pełne magii! W piątki i soboty lipca centrum handlowe zaprasza wszystkich wakacjowiczów na spotkania z iluzją. Przed dziećmi wiele niespodzianek i atrakcji, takich jak pokazy sztuczek w wykonaniu iluzjonistów, występy klaunów i szczudlarzy, warsztaty i zajęcia plastyczne, a także tworzenie niezwykłych zwierzaków z balonów. Magiczna strefa mieścić się będzie na parterze galerii, w pobliżu sklepu Smyk. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Gotowi na podróż do świata iluzji i wyobraźni? Koniecznie odwiedźcie CH Focus w pierwszym miesiącu wakacji. Przez najbliższe 4 tygodnie lipca w magicznej strefie na najmłodszych czekają atrakcje nie z tej ziemi.
Już od 7 lipca widzowie zobaczą fascynujące pokazy magii, w trakcie których doświadczą niesamowitych iluzji, znikających przedmiotów i nieodgadniętych trików. Utalentowany ekspert od skomplikowanych sztuczek przeniesie publiczność do świata tajemnic, gdzie zaprezentuje magiczne triki z bliska sprawiając, że nawet niedowiarek uwierzy w niemożliwe. Również w piątki i soboty odbywać się będą warsztaty sztuczek magicznych – pod okiem doświadczonego iluzjonisty dzieci poznają najprostsze triki i dowiedzą się, w jaki sposób mądrze łączyć umiejętności i rekwizyty. Warto także wpaść do zaczarowanej pracowni, aby spędzić w niej kreatywnie i pracowicie czas.
Dodatkowo chętni będą mogli dowiedzieć się, jak zrobić z balonów zwierzaki, a w soboty – spotkać z różnymi artystami od pokazów artystycznych i animacji cyrkowych. Nie zabraknie też malowania buziek i tatuaży.
Magiczna strefa czynna będzie w piątki w godzinach 14.00-20.00, zaś w soboty w godzinach 11.00-17.00.
Wydarzenia odbędą się w dniach: 7-8 lipca, 14-15 lipca, 21-22 lipca, 28-29 lipca.
– Wakacje to dla najmłodszych czas szczególny, kiedy mogą odsapnąć od obowiązków i nauki oraz oddać się przyjemnościom. Zależało nam, aby dzieci miały taką możliwość, dlatego właśnie lipcowe weekendy w naszym centrum będą wypełnione atrakcjami. Chcemy, by niezależnie od pogody, mogły dobrze się bawić, nabrać sił na następne miesiące w szkolnej ławce, a przy okazji zgłębić sztukę iluzji – mówi Gregory Pertus dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
Więcej informacji nt wydarzenia znajduje się na www: https://focusbydgoszcz.pl/wakacje-pelne-magii-w-ch-focus/.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.