Komunikaty PR

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Atrium Copernicus

2021-06-30  |  01:00
Biuro prasowe

Jak lato, to musi być zabawa! Z myślą o najmłodszych Atrium Copernicus udostępnia w okresie wakacji miejsce z placem zabaw i atrakcjami. Przez cały lipiec w zaaranżowanej strefie pełnej zieleni, na dzieci czekają gry i  aktywności z przytulnym miejscem do relaksu. Co środę odbywać się w niej będą tematyczne ekowarsztaty, w  których udział jest bezpłatny. Zielona strefa dla dzieci znajduje się na placu rotundy w Atrium Copernicus.

 

Zabawa jest jedną z najważniejszych aktywności okresu dzieciństwa. Może być także doskonałą okazją do pozyskania wiedzy o otaczającej nas przyrodzie, a także sposobnością do nabycia nowych umiejętności – zręcznościowych czy spostrzegawczości. Wyznając zasadę, że nauka przez dobrą zabawę jest naprawdę ciekawa, Atrium Copernicus przygotowało na lipiec dla dzieci specjalną przestrzeń do zabawy i nauki z mnóstwem atrakcji, ulokowaną na placu rotundy w centrum handlowym. W zielonym kąciku do dyspozycji najmłodszych będzie toruński ekoogródek z sadzonkami roślin i kwiatów oraz strefy – aktywności i gier, ekowarsztatów i  relaksu. Najmłodsi będą mogli korzystać z niej codziennie, w godz. 10.00-18.00.

 

Ponadto, w każdą środę lipca w zielonej strefie odbywać się będą dla dzieci bezpłatne ekowarsztaty o różnej tematyce, prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Harmonogram zajęć przedstawia się następująco:

 

7.07.2021Mali ogrodnicy. Uczestnicy będą uczyć się sadzić kwiatki. Po warsztatach każde dziecko będzie mogło zabrać swoją sadzonkę do domu. 

 

14.07.2021Świat Owadów. Dzieci dowiedzą się jakie funkcje pełnią owady w życiu człowieka. Poznają różne gatunki i własnoręcznie stworzą domek dla owadów z bambusa, który będą mogły umieścić w swoim ogródku, na balkonie lub podwórku.

 

21.07.2021Segreguj śmieci. Zajęcia przybliżą najmłodszym temat ekologii. Przekonają się, jak ważne jest segregowanie śmieci oraz jaki kolor oznacza dany przedmiot użytkowy i jak wykorzystać odpady wtórne. Zapoznają się ze sposobem segregacji oraz zagrają w grę, która ułatwi zapamiętanie wszystkich informacji. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat super ekologa!

 

28.07.2021 – Myślmy o przyszłości – kupujmy mądrze. Dzieci dowiedzą się jak niebezpieczne jest zanieczyszczenie środowiska oraz jak ważne są mądre zakupy i używanie przedmiotów więcej niż jeden raz. Najmłodsi samodzielnie za pomocą farbek pomalują swoje ekologiczne torby, z którymi będą mogli wybrać się do sklepu.

Bezpłatne ekowarsztaty będą prowadzone dla chętnych od godz. 10:00 do godz. 18:00, co pół godziny. W  związku z ograniczoną liczbą miejsc do 10 osób w grupie, organizatorzy zachęcają do zapisów pod numerem telefonu 695 210 188 lub mailowo pod adresem: warszatycopernicus@x-5.pl.

- Wakacje to dla dzieci czas beztroski, przygód i odpoczynku. W trosce o dobre samopoczucie najmłodszych podczas letnich wizyt w Atrium Copernicus, postanowiliśmy wypełnić im wolny czas różnymi atrakcjami i ciekawymi zajęciami. Nic tak nie wzbogaca wiedzy dziecka jak udział w zabawach rozwijających zmysły. Dlatego dodatkowo zapraszamy dzieci do udziału w ekowarsztatach, podczas których miło spędzą czas oraz zgłębią wiedzę na temat pielęgnacji kwiatów, ekologii, a także poznają ciekawy świat owadówmówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

Więcej szczegółów na temat lipcowych warsztatów można znaleźć na stronie https://atrium-copernicus.pl/zabawa-przez-nauke/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.