Komunikaty PR

Wakacyjny relaks z angielskim? To możliwe!

2024-06-20  |  11:45
Do pobrania inf.pras. ( 0.57 MB )

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. To również doskonała okazja, aby poćwiczyć angielski, którego nauczyły się w roku szkolnym. Jak kontynuować naukę w sposób przyjemny i bezstresowy? Eksperci dzielą się sprawdzonymi metodami, które pomogą utrzymać kontakt z językiem angielskim podczas letniej przerwy.

Zawieraj nowe znajomości 

Wakacje to świetny czas na praktyczne zastosowanie nauki, np. poprzez konwersacje na lotnisku, w hotelu z zagranicznymi kolegami i koleżankami podczas obozu czy wyjazdu z rodzicami. To nieoceniona okazja, aby poprawić umiejętności mówienia i rozumienia oraz nabrać pewności siebie w używaniu języka w codziennych sytuacjach.

Wybierz obóz językowy 

Udział w obozach językowych to kolejna atrakcyjna opcja. Tego rodzaju wyjazdy łączą naukę z zabawą i pozwalają na intensywną praktykę języka w naturalnym środowisku. Taka forma wakacyjnego odpoczynku zawiera różnorodne aktywności, które angażują uczestników i sprawiają, że angielski staje się częścią codziennych przygód i wyzwań.

Twórz własne treści

Rzuć swojemu dziecku wakacyjne wyzwanie. Niech spisuje swoje wspomnienia, prowadzi dziennik, tworzy krótkie opowiadania czy nagrywa własne podcasty po angielsku. To sprawdzony sposób na rozwijanie umiejętności pisania i mówienia. Te aktywności pozwalają na kreatywne wyrażanie siebie i praktykę języka w kontekście osobistych zainteresowań i pasji.

Utrzymywanie kontaktu z językiem angielskim w wakacje nie musi być trudne ani nudne. Ważne jest, aby znaleźć aktywności, które sprawiają przyjemność, a jednocześnie angażują w naukę. Dzięki temu proces uczenia się staje się naturalny i efektywny” – mówi Beata Wysocka, metodyczka Early Stage, szkoły języka angielskiego.

Oglądajcie filmy po angielsku

Czytanie książek i oglądanie filmów po angielsku to jeden z najprostszych i najprzyjemniejszych sposobów na naukę języka w wakacje. Wybór interesujących lektur, czasopism, komiksów lub filmów, bajek czy seriali w angielskiej wersji, pozwala na zanurzenie się w języku w naturalny sposób. To nie tylko przyjemność, ale również skuteczna metoda na wzbogacenie słownictwa i lepsze zrozumienie kontekstu używanych zwrotów.

Pomocne będzie również integrowanie języka angielskiego z codziennymi czynnościami. Wymienianie angielskich nazw tego, co się mija podczas wycieczki czy spaceru, gotowanie według anglojęzycznych przepisów, słuchanie angielskich piosenek czy ustawienie języka angielskiego w urządzeniach elektronicznych to również proste sposoby na utrzymanie kontaktu z językiem w naturalny i nieformalny sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Bezpłatne warsztaty budowania z klocków dla najmłodszych w CH Targówek! Biuro prasowe
2024-07-08 | 12:00

Bezpłatne warsztaty budowania z klocków dla najmłodszych w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Projekt Plaża kolejny raz we współpracy z marką MGA
2024-07-08 | 01:00

"Projekt Plaża" kolejny raz we współpracy z marką MGA

Już 5 lipca rusza 16. edycja wakacyjnej trasy TVN po najpiękniejszych polskich kurortach. W tym roku zaplanowano obecność wydarzenia m.in. w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie,
Dziecko Jak zdrowe nawyki żywieniowe kształtują przyszłość dzieci?
2024-07-08 | 01:00

Jak zdrowe nawyki żywieniowe kształtują przyszłość dzieci?

Zdrowe odżywianie jest fundamentalnym elementem, który wpływa na rozwój fizyczny, emocjonalny i umysłowy dziecka. To, jak karmimy nasze dzieci, ma bezpośredni wpływ na ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.