Komunikaty PR

Warszawa: powstanie starożytne miasteczko. Dzieci nauczą się w nim hieroglifów

2023-06-22  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania IP ( 0.04 MB )

Jak spędzić pierwszy weekend wakacji? Może na nietypowej lekcji historii. Piramida, grobowiec faraona i mumia, a do tego zabawa w archeologów i wykopaliska – to tylko niektóre z atrakcji, które już 24 i 25 czerwca czekać będą na dzieci w Galerii Północnej w Warszawie. Powstanie tam interaktywne miasteczko, które przybliży dzieciom cywilizację znad Nilu.


Egipt faraonów ze wszystkimi swoimi tajemnicami nieustannie fascynuje archeologów, którzy co rusz odkrywają kolejne jego sekrety. Teraz także najmłodsi będą mogli zaspokoić swoją ciekawość i zajrzeć do grobowca dawnego władcy, nauczyć się czytać hieroglify, a nawet spotkać z mumią.

Wszystko za sprawą jedynej w pełni bezpłatnej w Warszawie interaktywnej ekspozycji o starożytnym Egipcie, która już 24 i 25 czerwca zawita do Galerii Północnej w Warszawie. Dzięki niej najmłodsi będą mogli poznać historię faraonów i życie codzienne Egipcjan oraz bawić się z rówieśnikami w krainie sprzed tysięcy lat.

Zapewnią to jedyne w swoim rodzaju atrakcje edukacyjne, jakie przygotowano na ten weekend. W Północnej powstanie bowiem miasto zaginionej cywilizacji z aż 7 olbrzymimi starożytnymi budowlami, do których odwiedzający będą mogli zajrzeć.

Do samego miasta wchodzić będzie się przez bramę faraonów. Za nią znajdzie się m.in. wysoka na kilka metrów piramida wypełniona zagadkowymi hieroglifami, tajemniczy grobowiec z ukrytą w środku mumią, a także tron pokryty pradawnymi malowidłami, przedstawiającymi życie nad Nilem.

– Starożytne miasteczko przybliża dzieciom świat Kleopatry i Ramzesa II. Zaznajamia z wyjątkowymi konstrukcjami, pismem czy religią dawnych Egipcjan. Jest interaktywną lekcją historii i archeologii, dzięki której dziecko może poszerzyć swoją wiedzę, ale także odkryć w sobie nowe zainteresowania i wcielić się w odkrywcę – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Tym bardziej, że cała nauka odbywać będzie się tu poprzez dobrą zabawę. Najmłodsi, którzy odwiedzą Północną będą mieli okazję: rozwiązać kilka zagadek starożytności, nauczyć się rozszyfrowywać i czytać prawdziwe hieroglify, a także wziąć udział w wykopaliskach w piaskach pustyni niczym Howard Carter 100 lat temu.

Ponadto dzieci dowiedzą się, jak zbudować piramidę i jak stworzyć papirus - taki sam, na jakim pisano tysiące lat temu. Co więcej, każdy będzie mógł się tu wcielić w starożytnego Egipcjanina, zakładając specjalnie przygotowane stroje z epoki – zapowiadają organizatorzy.

– Ekspozycja została tak przygotowana, aby każdy mógł się na niej poczuć jak mały archeolog, który przeczesuje pustynię w poszukiwaniu skarbów. To prawdziwa gratka dla tych, których ciekawi historia, odkrywanie zaginionych światów i przygoda rodem z filmów o Indiana Jones. Wrażenia gwarantowane – dodaje.

Dodatkowo każde dziecko, które przejdzie przez całą wystawę otrzyma specjalny „Dyplom Superarcheologa”. Wydany zostanie on po zebraniu pieczątek we wszystkich atrakcjach, jakie przygotowano w Północnej. Uczestnicy będą mieli też możliwość zapozowania do pamiątkowego zdjęcia na tronie faraona.

Wstęp na ekspozycję „Zostań małym królem historii” jest bezpłatny. Ulokowana zostanie ona na 1. piętrze Galerii Północnej. 24 i 25 czerwca (sobota, niedziela) , będzie można ją odwiedzać w godzinach od 11.00 do 19.00.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek! Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.