Komunikaty PR

Warszawa: powstanie starożytne miasteczko. Dzieci nauczą się w nim hieroglifów

2023-06-22  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania IP ( 0.04 MB )

Jak spędzić pierwszy weekend wakacji? Może na nietypowej lekcji historii. Piramida, grobowiec faraona i mumia, a do tego zabawa w archeologów i wykopaliska – to tylko niektóre z atrakcji, które już 24 i 25 czerwca czekać będą na dzieci w Galerii Północnej w Warszawie. Powstanie tam interaktywne miasteczko, które przybliży dzieciom cywilizację znad Nilu.


Egipt faraonów ze wszystkimi swoimi tajemnicami nieustannie fascynuje archeologów, którzy co rusz odkrywają kolejne jego sekrety. Teraz także najmłodsi będą mogli zaspokoić swoją ciekawość i zajrzeć do grobowca dawnego władcy, nauczyć się czytać hieroglify, a nawet spotkać z mumią.

Wszystko za sprawą jedynej w pełni bezpłatnej w Warszawie interaktywnej ekspozycji o starożytnym Egipcie, która już 24 i 25 czerwca zawita do Galerii Północnej w Warszawie. Dzięki niej najmłodsi będą mogli poznać historię faraonów i życie codzienne Egipcjan oraz bawić się z rówieśnikami w krainie sprzed tysięcy lat.

Zapewnią to jedyne w swoim rodzaju atrakcje edukacyjne, jakie przygotowano na ten weekend. W Północnej powstanie bowiem miasto zaginionej cywilizacji z aż 7 olbrzymimi starożytnymi budowlami, do których odwiedzający będą mogli zajrzeć.

Do samego miasta wchodzić będzie się przez bramę faraonów. Za nią znajdzie się m.in. wysoka na kilka metrów piramida wypełniona zagadkowymi hieroglifami, tajemniczy grobowiec z ukrytą w środku mumią, a także tron pokryty pradawnymi malowidłami, przedstawiającymi życie nad Nilem.

– Starożytne miasteczko przybliża dzieciom świat Kleopatry i Ramzesa II. Zaznajamia z wyjątkowymi konstrukcjami, pismem czy religią dawnych Egipcjan. Jest interaktywną lekcją historii i archeologii, dzięki której dziecko może poszerzyć swoją wiedzę, ale także odkryć w sobie nowe zainteresowania i wcielić się w odkrywcę – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Tym bardziej, że cała nauka odbywać będzie się tu poprzez dobrą zabawę. Najmłodsi, którzy odwiedzą Północną będą mieli okazję: rozwiązać kilka zagadek starożytności, nauczyć się rozszyfrowywać i czytać prawdziwe hieroglify, a także wziąć udział w wykopaliskach w piaskach pustyni niczym Howard Carter 100 lat temu.

Ponadto dzieci dowiedzą się, jak zbudować piramidę i jak stworzyć papirus - taki sam, na jakim pisano tysiące lat temu. Co więcej, każdy będzie mógł się tu wcielić w starożytnego Egipcjanina, zakładając specjalnie przygotowane stroje z epoki – zapowiadają organizatorzy.

– Ekspozycja została tak przygotowana, aby każdy mógł się na niej poczuć jak mały archeolog, który przeczesuje pustynię w poszukiwaniu skarbów. To prawdziwa gratka dla tych, których ciekawi historia, odkrywanie zaginionych światów i przygoda rodem z filmów o Indiana Jones. Wrażenia gwarantowane – dodaje.

Dodatkowo każde dziecko, które przejdzie przez całą wystawę otrzyma specjalny „Dyplom Superarcheologa”. Wydany zostanie on po zebraniu pieczątek we wszystkich atrakcjach, jakie przygotowano w Północnej. Uczestnicy będą mieli też możliwość zapozowania do pamiątkowego zdjęcia na tronie faraona.

Wstęp na ekspozycję „Zostań małym królem historii” jest bezpłatny. Ulokowana zostanie ona na 1. piętrze Galerii Północnej. 24 i 25 czerwca (sobota, niedziela) , będzie można ją odwiedzać w godzinach od 11.00 do 19.00.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.