Warszawska galeria organizuje Festiwal Sztuki Ulicznej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Szczudlarze, mimowie, żywe rzeźby, aktorzy teatralni, muzycy oraz tancerze opanują Galerię Północną w Warszawie. Już 12 października rusza Festiwal Sztuki Ulicznej. Impreza w tym miesiącu będzie miała aż trzy odsłony – oprócz 12 października, także 19 i 26!
W Galerii Północnej zaroi się od sztukmistrzów i artystów. Wszystko za sprawą organizowanego po raz pierwszy Festiwalu Sztuki Ulicznej, który gości tam w tym miesiącu. Już 12 października będzie można wziąć udział w pierwszej odsłonie wydarzenia.
– Były czasy, kiedy na ulicach Warszawy, jak i wielu innych miast, roiło się od sztukmistrzów, ulicznych grajków oraz teatrów wędrownych, które przyciągały uwagę przechodniów. Naszym wydarzeniem chcemy przypomnieć o tej formie sztuki i pokazać, jak wyjątkowy był to świat – pełen zabawy i spontanicznej kreatywności – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
– Każda odsłona Festiwalu to niemal 20 występów, odbywających się co pół godziny, a także wiele atrakcji towarzyszących. Łącznie, podczas trzech odsłon wydarzenia, pod dachem Galerii Północnej szykujemy aż 18 godzin mini-koncertów, pokazów czy spektakli dla dzieci – dodaje.
Co przygotowano? Przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny. Już w najbliższą sobotę, 12 października, a także 19 i 26 października, na odwiedzających Północną czekać będą m.in. mim, który za pomocą gestów opowie zabawne historie, szczudlarz oraz żywa rzeźba.
Nie zabraknie także sporej dawki muzyki na żywo. Organizatorzy przygotowali kilka mini-koncertów. W Północnej będzie można posłuchać występów gitarzystki, skrzypaczki, akordeonisty, a także melodii wygrywanych na handpanie – instrumencie stworzonym z dwóch metalowych półkul.
Najmłodsi miłośnicy teatru także znajdą coś dla siebie. Do galerii zawita teatrzyk, który co sobotę zaprezentuje inny spektakl. Oprócz tego będzie można zobaczyć, jak powstaje obraz – na żywo w Północnej będzie malował Krzysztof Jarocki, właściciel galerii Jarocki Art. Popis swoich umiejętności dadzą również młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio.
Każdego dnia Festiwalu Sztuki Ulicznej atrakcje rozpoczynają się o 13:00 i trwają do 19:00.
W tym czasie, oprócz występów, czekać będą również dodatkowe atrakcje. W Północnej będzie można: zobaczyć, jak powstają zwierzaki z balonów, wziąć udział w wielkim kolorowaniu, a także spróbować swoich sił w warsztatach tworzenia papierowych kapeluszy lub lampionów. Galeria przygotowała również bezpłatny popcorn i watę cukrową dla najmłodszych.
– Festiwal to niepowtarzalna okazja, by doświadczyć sztuki w jej najbardziej żywej i spontanicznej formie, a jednocześnie doskonale bawić się z całą rodziną. Przez trzy kolejne soboty Północna stanie się sceną, na której wystąpią utalentowani sztukmistrzowie, muzycy i aktorzy, przenosząc widzów w świat wyobraźni. To wydarzenie, na którym każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie – zachęca Barbara Andrzejewska.
Wstęp na Festiwal Sztuki Ulicznej jest bezpłatny.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.