Warszawska galeria organizuje Festiwal Sztuki Ulicznej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Szczudlarze, mimowie, żywe rzeźby, aktorzy teatralni, muzycy oraz tancerze opanują Galerię Północną w Warszawie. Już 12 października rusza Festiwal Sztuki Ulicznej. Impreza w tym miesiącu będzie miała aż trzy odsłony – oprócz 12 października, także 19 i 26!
W Galerii Północnej zaroi się od sztukmistrzów i artystów. Wszystko za sprawą organizowanego po raz pierwszy Festiwalu Sztuki Ulicznej, który gości tam w tym miesiącu. Już 12 października będzie można wziąć udział w pierwszej odsłonie wydarzenia.
– Były czasy, kiedy na ulicach Warszawy, jak i wielu innych miast, roiło się od sztukmistrzów, ulicznych grajków oraz teatrów wędrownych, które przyciągały uwagę przechodniów. Naszym wydarzeniem chcemy przypomnieć o tej formie sztuki i pokazać, jak wyjątkowy był to świat – pełen zabawy i spontanicznej kreatywności – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
– Każda odsłona Festiwalu to niemal 20 występów, odbywających się co pół godziny, a także wiele atrakcji towarzyszących. Łącznie, podczas trzech odsłon wydarzenia, pod dachem Galerii Północnej szykujemy aż 18 godzin mini-koncertów, pokazów czy spektakli dla dzieci – dodaje.
Co przygotowano? Przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny. Już w najbliższą sobotę, 12 października, a także 19 i 26 października, na odwiedzających Północną czekać będą m.in. mim, który za pomocą gestów opowie zabawne historie, szczudlarz oraz żywa rzeźba.
Nie zabraknie także sporej dawki muzyki na żywo. Organizatorzy przygotowali kilka mini-koncertów. W Północnej będzie można posłuchać występów gitarzystki, skrzypaczki, akordeonisty, a także melodii wygrywanych na handpanie – instrumencie stworzonym z dwóch metalowych półkul.
Najmłodsi miłośnicy teatru także znajdą coś dla siebie. Do galerii zawita teatrzyk, który co sobotę zaprezentuje inny spektakl. Oprócz tego będzie można zobaczyć, jak powstaje obraz – na żywo w Północnej będzie malował Krzysztof Jarocki, właściciel galerii Jarocki Art. Popis swoich umiejętności dadzą również młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio.
Każdego dnia Festiwalu Sztuki Ulicznej atrakcje rozpoczynają się o 13:00 i trwają do 19:00.
W tym czasie, oprócz występów, czekać będą również dodatkowe atrakcje. W Północnej będzie można: zobaczyć, jak powstają zwierzaki z balonów, wziąć udział w wielkim kolorowaniu, a także spróbować swoich sił w warsztatach tworzenia papierowych kapeluszy lub lampionów. Galeria przygotowała również bezpłatny popcorn i watę cukrową dla najmłodszych.
– Festiwal to niepowtarzalna okazja, by doświadczyć sztuki w jej najbardziej żywej i spontanicznej formie, a jednocześnie doskonale bawić się z całą rodziną. Przez trzy kolejne soboty Północna stanie się sceną, na której wystąpią utalentowani sztukmistrzowie, muzycy i aktorzy, przenosząc widzów w świat wyobraźni. To wydarzenie, na którym każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie – zachęca Barbara Andrzejewska.
Wstęp na Festiwal Sztuki Ulicznej jest bezpłatny.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.