Warsztaty dla dzieci w ramach wystawy Plany na Przyszłość LAB
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wystawa Plany na Przyszłość cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników architektury. Tegoroczna edycja została zrealizowana pod hasłem „Architektura wobec kryzysu”, a jej organizatorzy postanowili poszerzyć dotąd przyjętą formułę o wątek dialogu: pomiędzy odbiorcą i projektantem, projektem, miejscem i kontekstem czasów. Już w tę sobotę w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują również bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.
Na wystawie Plany na przyszłość LAB można zobaczyć ponad 60 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy mogą zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach. Oprócz tego w ZODIAKU będzie można zobaczyć 19 najciekawszych prac dyplomowych z wydziałów architektury Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Mając na względzie to, że mówimy o Planach na przyszłość, głos najmłodszego pokolenia architektów jest niezwykle cenny i warty uwagi.
Jak będzie wyglądać Warszawa w przyszłości? Czy będzie bardziej betonowa, czy zielona? Chcąc promować ekologiczne wartości w postrzeganiu współczesnej architektury i przestrzeni miejskiej, organizatorzy postanowili skierować swój przekaz także do jej najmłodszych odbiorców.
23 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują warsztaty pt. „Będzie zielono!” Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w zajęciach, na których nauczą się przygotowywać bomby kwietne. Warsztaty będą przygotowane rotacyjnie, tak, aby chętni mogli w czasie ich trwania dołączyć do wspólnej zabawy. Pociechy będą również mogły dowiedzieć się więcej o kwiatach i zieleni w miastach.
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Zachara we współpracy z Katarzyną Sałbut i Arturem Woszem. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane!
Wystawę Plany na Przyszłość LAB będzie można oglądać do 7 sierpnia. Pełen harmonogram wydarzeń towarzyszących dostępny jest na https://pawilonzodiak.pl/nadchodzace/.
Wydarzenie w serwisie Facebook:
https://www.facebook.com/events/1068712924037290/1068712930703956/?ref=newsfeed
Partnerem warsztatów są „Domy Towarowe Wars Sawa Junior”.
Patronat medialny nad wystawą Plany na Przyszłość objęli: Architektura&Biznes, Architecture Snob, Architektura Murator, Bryła.pl, Magazyn Dobre Wnętrze, Label Design Magazine, White MAD, Magazif, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, NN6T, nowawarszawa.pl, Rzut oraz Sztuka Architektury.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.