Komunikaty PR

Warsztaty dla Małych Naukowców w Europie Centralnej

2022-09-09  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania Baner ( 1.85 MB )

Budowa i programowanie robotów z Lego, tworzenie polimerowych robaków oraz budowanie wielkich konstrukcji 2D i 3D. To wszystko możliwe będzie już 9 i 10 września w Europie Centralnej, podczas specjalnych warsztatów dla dzieci „Mali Naukowcy”. W programie przewidziane są różnorodne zajęcia, pozwalające rozwijać wiele zainteresowań oraz umiejętności. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Centrum Handlowe Europa Centralna przygotowało coś wyjątkowego dla wszystkich młodych ludzi zafascynowanych światem nauk ścisłych. W dniach 9-10 września odbędą się tu warsztaty dla dzieci „Mali Naukowcy”, które będą doskonałą okazją, by zabawić się w małych Einsteinów i własnoręcznie stworzyć niesamowite dzieła. Wszystko odbywać się będzie w formie praktyki, a przede wszystkim dobrej zabawy. W programie zajęć przewidziane są trzy panele o różnej tematyce, więc każdy mały naukowiec znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Nie lada gratką będzie z pewnością strefa budowy robotów z klocków Lego. Dzieci będą miały możliwość zbudowania robota według instrukcji, następnie zaprogramowania go, uruchomienia, a nawet zabawy z nim. Dla najmłodszych przewidziano budowę robota krokodylka, który będzie reagował na ruch palca i otwierał paszczę. Na starszaków również czekać będzie zadanie specjalne – budowa robota sprzątającego, który po zaprogramowaniu sam posprząta śmieci.

Miłośników chemii ucieszą na pewno zajęcia tworzenia polimerowych robaków. Stojąc przy własnych stanowiskach, przy wykorzystaniu specjalnych akcesoriów i substancji, uczestnicy warsztatów przeprowadzą doświadczenia, w wyniku których własnoręcznie stworzą różnokolorowe polimerowe robaki. Nie zabraknie również czegoś dla fanów kreatywnych i przestrzennych zabaw. Podczas warsztatów dzieci będą mogły puścić wodze fantazji w strefie budowania konstrukcji 2D i 3D. Do dyspozycji będą klocki plus-plus oraz słomki bamp, dzięki którym uczestnicy zajęć mogą wcielić się w prawdziwych inżynierów i wybudować wielkie konstrukcje przestrzenne – domki, wieże, rakiety, co tylko podpowie im wyobraźnia.

Warsztaty odbędą się w piątek 9 września w godzinach 16.00-20.00 oraz w sobotę 10 września w godzinach 10.00-18.00, w specjalnie przygotowanych strefach w lokalu naprzeciwko Crazy Carts i Silesia Exotic oraz pasażu centrum. Partnerem wydarzenia jest Fabryka Naukowców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.