Warsztaty dla Małych Naukowców w Europie Centralnej
Budowa i programowanie robotów z Lego, tworzenie polimerowych robaków oraz budowanie wielkich konstrukcji 2D i 3D. To wszystko możliwe będzie już 9 i 10 września w Europie Centralnej, podczas specjalnych warsztatów dla dzieci „Mali Naukowcy”. W programie przewidziane są różnorodne zajęcia, pozwalające rozwijać wiele zainteresowań oraz umiejętności. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.
Centrum Handlowe Europa Centralna przygotowało coś wyjątkowego dla wszystkich młodych ludzi zafascynowanych światem nauk ścisłych. W dniach 9-10 września odbędą się tu warsztaty dla dzieci „Mali Naukowcy”, które będą doskonałą okazją, by zabawić się w małych Einsteinów i własnoręcznie stworzyć niesamowite dzieła. Wszystko odbywać się będzie w formie praktyki, a przede wszystkim dobrej zabawy. W programie zajęć przewidziane są trzy panele o różnej tematyce, więc każdy mały naukowiec znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Nie lada gratką będzie z pewnością strefa budowy robotów z klocków Lego. Dzieci będą miały możliwość zbudowania robota według instrukcji, następnie zaprogramowania go, uruchomienia, a nawet zabawy z nim. Dla najmłodszych przewidziano budowę robota krokodylka, który będzie reagował na ruch palca i otwierał paszczę. Na starszaków również czekać będzie zadanie specjalne – budowa robota sprzątającego, który po zaprogramowaniu sam posprząta śmieci.
Miłośników chemii ucieszą na pewno zajęcia tworzenia polimerowych robaków. Stojąc przy własnych stanowiskach, przy wykorzystaniu specjalnych akcesoriów i substancji, uczestnicy warsztatów przeprowadzą doświadczenia, w wyniku których własnoręcznie stworzą różnokolorowe polimerowe robaki. Nie zabraknie również czegoś dla fanów kreatywnych i przestrzennych zabaw. Podczas warsztatów dzieci będą mogły puścić wodze fantazji w strefie budowania konstrukcji 2D i 3D. Do dyspozycji będą klocki plus-plus oraz słomki bamp, dzięki którym uczestnicy zajęć mogą wcielić się w prawdziwych inżynierów i wybudować wielkie konstrukcje przestrzenne – domki, wieże, rakiety, co tylko podpowie im wyobraźnia.
Warsztaty odbędą się w piątek 9 września w godzinach 16.00-20.00 oraz w sobotę 10 września w godzinach 10.00-18.00, w specjalnie przygotowanych strefach w lokalu naprzeciwko Crazy Carts i Silesia Exotic oraz pasażu centrum. Partnerem wydarzenia jest Fabryka Naukowców.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.