Warsztaty pszczelarskie, wystawa i proedukacyjny konkurs w Pile

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Pszczoły miodne to niezwykle intrygujące owady. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów pszczelarskich w VIVO! Piła, połączonych z degustacją miodu, które poprowadzą bartnicy z Pszczelarium. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 maja. Wstęp jest bezpłatny. Akcję edukacyjną poprzedzi wystawa uli, przygotowanych przez pilskich przedszkolaków w ramach konkursu organizowanego przez VIVO!.
Skąd wzięło się powiedzenie „pracowity jak pszczoła”? Jak to możliwe, że pszczoły komunikują się za pomocą tańca? Ile miodu jest w stanie wyprodukować jeden owad w ciągu całego życia? Kiedy powstał zawód bartnika? Tego oraz wielu innych niesamowitych faktów na temat życia pszczół i praktyki pszczelarskiej będzie można się dowiedzieć już 14 maja podczas nadchodzących warsztatów. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem będą się dzielić specjaliści z Pszczelarium. Z tej okazji, w VIVO! powstanie specjalnie zaaranżowane otwarte stanowisko z elementami warsztatu pszczelarskiego. Dostępny będzie również szklany ul, który umożliwi przyjrzenie się z bliska wnętrzu gniazda owadów.
Przypomnijmy, że w 2020 roku w VIVO! Piła działalność zainaugurowała pasieka, będąca domem dla ponad 150 tys. pszczół ras buckfast i elgon.
– Nadchodzące warsztaty będą już drugą akcją edukacyjną, którą organizujemy wspólnie z Pszczelarium. Tym razem pasję do bartnictwa będziemy próbowali zaszczepić nie tylko w naszych klientach, ale też w ramach konkursu, w maluchach z lokalnych przedszkoli. Razem z bartnikami, mamy nadzieję przybliżyć dzieciom oraz dorosłym fascynujący świat miodnych owadów i zdradzić ciekawostki na temat pracy ich opiekunów – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.
Konkurs z nagrodami dla przedszkolaków z Piły
Na początku maja do 10 wybranych przedszkoli na terenie Piły Pszczelarium dostarczyło ule. Zadaniem konkursowym od VIVO! była praca grupowa - pomalowanie domków przez dzieci i opiekunów według autorskich pomysłów. Gotowe prace trafiły już do pilskiego centrum handlowego, gdzie do 15 maja tworzyć będą wystawę. Z kolei na fanpage’u VIVO! Piła do 16 maja do godz. 9:00 internauci będą mieli szansę zagłosować na najładniejszy ul. W puli nagród od VIVO! znajdą się książki edukacyjne, gry planszowe oraz karty podarunkowe. Po zakończeniu konkursu ule wrócą na stałe do przedszkoli, gdzie będą pełniły zarówno funkcję dekoracyjną, jak i edukacyjną, dzięki planszom edukacyjnym, w które zostaną doposażone.
Warsztaty z Pszczelarium w VIVO! Piła odbędą się w sobotę, 14 maja, w godz. 12:00-18:00. Wystawa uli potrwa od 9 do 15 maja. Będzie czynna w godzinach otwarcia centrum handlowego. Serdecznie zapraszamy!

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.