Warsztaty z tworzenia szopek w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Boże Narodzenie to wyjątkowy i rodzinny czas, z niecierpliwością wyczekiwany przez najmłodszych. Adwentowe odliczanie dzieciom umilić mają warsztaty „Wokół Szopki”, podczas których własnoręcznie stworzą tradycyjną dekorację. Wydarzenie zostanie zorganizowane 16 grudnia w Galerii Bronowice. Małych artystów inspirować będzie niemal dwumetrowa świąteczna konstrukcja autorstwa Anny i Rozalii Malik, dostępna w centrum handlowym do 4 lutego.
Galeria Bronowice ponownie włączyła się w projekt „Wokół Szopki”, realizowany przez Miasto Kraków, Muzeum Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Równolegle centrum handlowe stało się jednym z punktów na mapie Szlaku Krakowskich Szopek, który w tym roku składa się z 38 wyjątkowych konstrukcji. Dzieło dostępne w Galerii Bronowice, zostało stworzone przez Annę i Rozalię Malik. W scenerii prawie dwumetrowej szopki umieszczone zostały figurki ze spektaklu jasełkowego, w tym święta rodzina, król Herod, diabeł czy śmierć. Motywem architektonicznym dominującym w projekcie jest gotyk płomienisty, zauważalny szczególnie we wzorach i witrażach.
Pracę artystek będzie można podziwiać w Galerii Bronowice do 4 lutego. Stanowi ona nie tylko klimatyczną dekorację, ale ma być również źródłem inspiracji dla dzieci. 16 grudnia, w ramach projektu „Wokół Szopki”, zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty dla najmłodszych. Mali uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się więcej na temat lokalnych tradycji świątecznych oraz stworzą własne, niepowtarzalne szopki, które zabiorą do domów.
Warsztaty „Wokół Szopki” dla dzieci odbędą się 16 grudnia, w godz. 12:00-14:00, w Galerii Bronowice na poziomie 0.
Zajęcia są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.