Warsztaty z tworzenia szopek w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Boże Narodzenie to wyjątkowy i rodzinny czas, z niecierpliwością wyczekiwany przez najmłodszych. Adwentowe odliczanie dzieciom umilić mają warsztaty „Wokół Szopki”, podczas których własnoręcznie stworzą tradycyjną dekorację. Wydarzenie zostanie zorganizowane 16 grudnia w Galerii Bronowice. Małych artystów inspirować będzie niemal dwumetrowa świąteczna konstrukcja autorstwa Anny i Rozalii Malik, dostępna w centrum handlowym do 4 lutego.
Galeria Bronowice ponownie włączyła się w projekt „Wokół Szopki”, realizowany przez Miasto Kraków, Muzeum Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Równolegle centrum handlowe stało się jednym z punktów na mapie Szlaku Krakowskich Szopek, który w tym roku składa się z 38 wyjątkowych konstrukcji. Dzieło dostępne w Galerii Bronowice, zostało stworzone przez Annę i Rozalię Malik. W scenerii prawie dwumetrowej szopki umieszczone zostały figurki ze spektaklu jasełkowego, w tym święta rodzina, król Herod, diabeł czy śmierć. Motywem architektonicznym dominującym w projekcie jest gotyk płomienisty, zauważalny szczególnie we wzorach i witrażach.
Pracę artystek będzie można podziwiać w Galerii Bronowice do 4 lutego. Stanowi ona nie tylko klimatyczną dekorację, ale ma być również źródłem inspiracji dla dzieci. 16 grudnia, w ramach projektu „Wokół Szopki”, zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty dla najmłodszych. Mali uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się więcej na temat lokalnych tradycji świątecznych oraz stworzą własne, niepowtarzalne szopki, które zabiorą do domów.
Warsztaty „Wokół Szopki” dla dzieci odbędą się 16 grudnia, w godz. 12:00-14:00, w Galerii Bronowice na poziomie 0.
Zajęcia są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.