Wielkie charytatywne szycie misiów w Magnolia Park
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Będą miękkie, idealne do przytulania i co ważne – zrobione samodzielnie.
W najbliższą sobotę w Magnolia Park każdy będzie mógł uszyć swojego misia
i wesprzeć Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Wielkie szycie misiów z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Magnolia Park to już tradycja. W tym roku podczas warsztatów organizowanych pod hasłem „Uszyj Misia” będzie można uszyć własnoręcznie swoją przytulankę, a cały dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
- Rola rękodzieła wzrasta, dlatego samodzielnie zrobiona przytulanka jest bezcenna. Bezcenny jest też czas, który rodzice mogą spędzić ze swoimi dziećmi, szyjąc wspólnie maskotki i poduszki – mówi Marta Golnik z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Warsztaty „Uszyj Misia” odbędą się Magnolia Park w godzinach 11.00-16.00 na poziomie 0 przy wejściu od ul. Legnickiej. Uczestnicy warsztatów będą mogli własnoręcznie wykonać misie oraz poduszki z wcześniej przygotowanych materiałów i ozdobić je według własnego uznania guzikami, wstążkami i napami.
Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 35 zł, a dochód z całego wydarzenia zostanie w całości przekazany na cele statutowe Fundacji i pomoc jej podopiecznym. Organizatorzy podkreślają, że nie ma ograniczenia wiekowego dla uczestników warsztatów, a dzieciom mogą towarzyszyć rodzice. Wszystkich biorących udział w akcji będą wspierać osoby z Fundacji, czuwając nad wydarzeniem i pomagając dzieciom w prawidłowym szyciu pluszaków.
- Światowy Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja, by nie tylko spędzić miło czas całą rodziną, ale także aby pomóc podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami w najbliższą sobotę do Magnolia Park – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.
Akcja „Uszyj Misia” już po raz kolejny gości w Magnolia Park. Podobne odbyły się z okazji Dnia Dziecka i zeszłorocznego Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jak podkreślają organizatorzy, na warsztatach pojawiają się nowi uczestnicy, a także ci, którzy ponownie wracają ze swoimi dziećmi, by własnoręcznie stworzyć nowe misie.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.