Komunikaty PR

Wiosenne atrakcje w Galerii Północnej

2021-03-11  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Żelazińska
Valkea Media

Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/

Jak wygląda turkuć podjadek? Jakiego koloru jest paź królowej? Czym jest bartnictwo?  Odpowiedzi na te oraz inne pytania można znaleźć na wystawie owadów w Galerii Północnej, w ramach której zaprezentowano wielkoformatowe figury, a także tematyczne infografiki edukacyjne. Partnerem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.

Od soboty, 6 marca mieszkańcy Warszawy mogą bezpłatnie odwiedzić wystawę owadów, znajdującą się na parterze Galerii Północnej, w pobliżu sklepu TK Maxx. Na ekspozycji zaprezentowano ogromne modele owadów, umożliwiające zobaczenie z bliska budowy tych niezwykłych stworzeń, która na co dzień niewidoczna jest gołym okiem. Wśród gigantycznych figur można znaleźć modele trzmiela i pszczoły miodnej, pazia królowej, turkucia podjadka, pędraka chrabąszcza majowego, a także stonkę ziemniaczaną oraz czarną wdowę. Przy wszystkich eksponatach znajdują się również krótkie opisy uzupełnione o liczne ciekawostki na temat poszczególnych gatunków, dzięki którym odwiedzający będą mogli jeszcze lepiej poznać tajemniczy świat owadów.

„W Galerii Północnej konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię proekologiczną. Potwierdzają to liczne certyfikaty, a także atrakcje i wydarzenia, które regularnie zapewniamy klientom. Tym razem przygotowaliśmy wystawę edukacyjno-przyrodniczą, której bohaterami są figury owadów. Całość uzupełniły ciekawe infografiki, udostępnione przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie. Wierzymy, że w ten sposób uda nam się wspólnie budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Warszawy i okolic”- powiedziała Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.

Oprócz wielkoformatowych figur na wystawie zaprezentowane są również plansze edukacyjne, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt występujących w lesie, a także poznać wskazówki przydatne w sytuacjach, kiedy zgubimy drogę lub spotkamy na swojej trasie dzikie zwierzęta. Na grafikach w prosty i bardzo przyjazny, również dla dzieci, sposób wyjaśniono m.in. czym różnią się rogi od poroża, jak zbudowane jest drzewo, a także jakich zasad należy przestrzegać podczas wycieczki do lasu.

Odwiedzający wystawę od 7 marca mogą również wziąć udział w konkursie. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z figurą owada, który najbardziej przypadł nam do gustu i dodać je w komentarzu pod postem konkursowym na facebookowym fanpage’u Galerii Północnej. W każdym tygodniu zostaną wyłonieni i nagrodzeni autorzy trzech najciekawszych fotografii. Pula nagród co tydzień będzie uzupełniana o nowe upominki, które trafią do kolejnych zwycięzców. Zgłoszenia konkursowe przesyłać można do 3 kwietnia br. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Wybierając się na wystawę należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Valkea Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.