Komunikaty PR

Wiosenny must-have - wybieramy czapkę dla dziecka

2022-02-28  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Wiosna to zdradliwy okres. Z jednej strony ciepłych dni jest coraz więcej, z drugiej - wciąż zdarzają się przymrozki czy nawet śnieg. Staropolskie przysłowia na temat marca i kwietnia nie kłamią i rzeczywiście często trudno się domyślić, jakiej pogody możemy się spodziewać. Jest to więc duże utrudnienie w planowaniu garderoby dziecka.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli czapek dla dzieci. Bardzo dużą popularnością od kilku lat cieszą się czapki typu beanie. Są to proste i wygodne modele, chętnie wybierane również przez dorosłych. Jednak sam krój to nie wszystko.

Postaw na kolor

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia, dlatego warto odpuścić stonowane, zimowe barwy i zdecydować się na coś żywszego. Większość dzieci uwielbia kolory i prawdopodobnie chętniej założy na głowę czapkę w ciekawym odcieniu lub z interesującym printem. Oczywiście, niekoniecznie musimy decydować się od razu na neonowe barwy, wystarczą delikatne pastele.

Dobrym pomysłem jest również postawienie na czapkę z modnym motywem kwiatowym, to opcja szczególnie dla dziewczynek, które lubią ubierać się elegancko. Zaletą tego typu wzorów jest to, że pasują również do bardziej eleganckich stylizacji, np. z sukienkami.

Wyróżnij się z tłumu

Poza kolorem, warto zwrócić uwagę na fakturę. Ma ona znaczenie wizualne, ale wpływa także na komfort dziecka w trakcie noszenia. Wybierając wiosenne nakrycie głowy, możemy zdecydować się na gładki materiał lub na urozmaicenie w postaci faktury prążkowanej. Do tego dochodzą wszelkie aplikacje takie jak napisy czy kokardy. To często one odpowiadają za styl czapki i sprawiają, że pasuje do stylizacji sportowych lub eleganckich. Jeżeli jednak nakrycie głowy ma być uniwersalne, lepiej zdecydować się na podstawowy model bez dodatkowych aplikacji.

- Jeśli zależy nam na urozmaiceniu wiosennych stylizacji dziecka, ale nie chcemy inwestować w stos czapek, świetnie sprawdzą się modele dwustronne. Są one uszyte w taki sposób, że nie mają “lewej” strony, a aplikacje po obu stronach różnią się od siebie. Dzięki temu dziecko chętniej je nosi, a także łatwiej dopasować czapkę do różnych, bardziej i mniej formalnych okazji - radzi Paulina Żaczyk, kierownik Działu Marketingu Grupy CDRL, w tym marki Broel.

A co do czapki? Komin!

Początek wiosny to czas, kiedy zakładamy lżejsze, przejściowe ubrania. Ze względu na to, że zimowe szaliki są zazwyczaj dość obszerne i bardzo ciepłe, oczywiste jest, że nie sprawdzą się w wiosennych, zmiennych warunkach. Noszenie zbyt ciepłej odzieży może wręcz doprowadzić do sytuacji, w której dziecko najpierw się przegrzewa, a następnie ściąga ciepłą czapkę czy szalik i wychładza się we wciąż stosunkowo niskich temperaturach. Wypierzmy więc wysłużony szalik i odłóżmy do szafy na kolejny sezon.

Świetnym rozwiązaniem na wiosnę są kominy. Nie tylko szczelnie przylegają one do szyi, ale też dla wielu dzieci są wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie przeszkadzają w zabawie. Żaden element nie zwisa, nie rozwiązuje się czy nie porywa go wiatr. Lekki, bawełniany komin chroni szyję, ale jednocześnie nie powoduje przegrzania organizmu 

Jak więc dobrać wiosenne nakrycie głowy dla dziecka? Najlepiej odpowiednio do okazji. U najmłodszych na specjalne wydarzenia takie jak chrzest czy sesja noworodkowa sprawdzą się czapki czy opaski ze zdobieniami, tiulem czy koronką. Starsze dziewczynki, które lubią ubrać się elegancko docenią akcenty takie jak kokardki lub zupełnie odmienną formę nakrycia głowy, jaką jest turban. Na co dzień, dzięki prostej formie, idealnie sprawdzą się z kolei czapki typu beanie lub smerfetka. 

Wyraziste barwy, kwiatowe wzory czy prążkowana faktura - te wszystkie elementy mają wpływ na ostateczny wygląd stylizacji i stanowią świetny dodatek do wiosennej garderoby dziecka. A co przy tym najważniejsze, pozwalają zapewnić komfort termiczny i zapobiegają przewianiu. Niezależnie od modelu warto więc pamiętać, że czapka jest podstawą przy wiosennych wyjściach na zewnątrz.

 

Broel to marka należąca do spółki CDRL S.A., która od 25 lat tworzy wyjątkowe czapki i akcesoria idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Wszystkie produkty powstają w Polsce, a materiały do ich produkcji zamawiane są od wyselekcjonowanych polskich producentów. Oferta marki dostępna jest w sklepie internetowym broel.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.