Komunikaty PR

Woreczki (nie tylko) na pieluszkowe problemy

2022-02-17  |  14:27
Biuro prasowe

Narodziny dziecka to moment, który wiele zmienia. Do codziennych rytuałów dochodzi przewijanie, a wraz z nim pojawia się kwestia składowania zużytych pieluch. Nie tylko w domu, ale i w parku, u lekarza czy znajomych – czyli wszędzie tam, gdzie znajdziemy się z dzieckiem. Jak sobie poradzić z „zapachową bombą” i dlaczego warto do „rodzicielskiego niezbędnika” dodać woreczki na pieluszki? Już podpowiadamy.

 

Średnio noworodki przewija się do kilkunastu razy w ciągu doby, starsze dzieci – trochę rzadziej. Brudne pieluchy trzeba gdzieś gromadzić, najlepiej odseparowując je od domowego otoczenia. Kosz na śmieci nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem – czasem jest nieszczelny, a z wyrzuceniem worka trzeba poczekać do pełnego zapełnienia. Problem dotyczy także produktów wielorazowych, które po zużyciu są składowane aż do czasu zrobienia prania.

O ile na co dzień mamy wiele sprawdzonych patentów lub po prostu od razu zajmujemy się zużytą pieluszką, sytuacja jest mniej komfortowa, kiedy jesteśmy z dzieckiem poza domem…

 

Na ratunek

Wychodzisz z domu na spacer po parku w piękny, ciepły dzień. Jak zawsze masz ze sobą cały arsenał przydatnych produktów, więc bez problemu zmieniasz maluchowi zużytą pieluchę. Jednak do najbliższego kosza masz kawałek, a produktów do wyrzucenia jest kilka… Nie wspominając już o tym, że czasami nasz maluch ubrudzi nie tylko pieluchę, ale także ubranko, które musimy zabrać ze sobą do domu. Właśnie w takich sytuacjach na ratunek przychodzą nam woreczki na pieluszki, które – wbrew pozorom – przydają się nie tylko do wyrzucania pieluszek.

Zapachowe woreczki na pieluszki powstały po to, by wesprzeć rodziców w tym mało przyjemnym, ale niezwykle częstym procesie, jakim jest zmiana zużytej pieluszki. Dziecko nie zważa na to, gdzie i u kogo jesteśmy lub co aktualnie robimy – ma swój rytm, dlatego potrzebne nam są produkty, które pomogą nam w różnych sytuacjach. Właśnie takie podejście przyświecało nam, gdy opracowywaliśmy „Paclanki”, dlatego opakowanie z woreczkami jest na tyle poręczne, że z łatwością zmieści się w torbie z dziecięcymi akcesoriami czy saszetce lub półce w wózku, a klapa zamontowana na wierzchu opakowania umożliwia swobodne wyjmowanie ich jedną ręką – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: jednak największą zaletą tego produktu okazała się jego uniwersalność. Ile osób, tyle zastosowań woreczków – poza standardowym neutralizowaniem zapachu zużytej pieluchy, możemy wykorzystać je np. jako przenośny kosz na śmieci w „terenie” albo wtedy, gdy musimy przetransportować do domu mokrą lub brudną odzież dziecka. Woreczki na pieluszki nie są elementem niezbędnym, ale potrafią uratować rodzica w niejednej sytuacji.

 

Do zadań specjalnych

Poręczne woreczki sprawdzą się nie tylko u rodziców małych dzieci. Warto mieć jedno opakowanie w schowku samochodu na wypadek gromadzących się podczas podróży śmieci – opakowania po przekąskach, butelki po napojach, zużyte chusteczki – których nie ma zazwyczaj gdzie schować. Woreczki można zabrać także ze sobą na basen, aby po pływaniu przechować mokry kostium i nie zamoczyć plecaka lub torby. Posłużą także jako praktyczne wypełnienie małego kosza na biurku lub łazienkowego pojemnika na zużyte waciki, a nawet przypadną do gustu właścicielom psów – szczególnie tych większych – podczas spacerów.

 

Maskujące zapach i nieprzemakalne woreczki ułatwią wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy noworodkach lub małych dzieciach, ale także pozwolą zadbać o higienę każdej innej osobie w różnych, codziennych sytuacjach. A Ty, do czego ich użyjesz?

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.