Komunikaty PR

Wózek dla dziecka urodzonego zimą – jaki wybrać?

2022-12-21  |  15:45

Polska zima jest jednoznaczna z mrozami, co dla nas oznacza, że należy się do niej odpowiednio przygotować. Może się to wydawać proste, ale w jaki sposób mają na zimę przygotować się świeżo upieczeni rodzice, których pociecha przychodzi na świat właśnie w tym okresie? Ważnym aspektem jest, by zadbać o odpowiedni wybór wózka.

Przygotowując dziecko na zimowy spacer, najważniejsze jest, by zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo, szczególnie w stosunku do mroźnych temperatur, które panują na zewnątrz. Rodzice pamiętają, by odpowiednio ubrać dziecko, czy zabrać na spacer kocyk bądź śpiworek, jednak łatwo zapomnieć o najważniejszych udogodnieniach, jakie powinien zapewniać ich wózek dziecięcy.

Wózek w zimę powinien sprostać wszystkim trudnościom, jakie mogą spotkać rodziców na spacerze. Śliska, oblodzona ziemia, padający śnieg, wilgoć, błoto pośniegowe i oczywiście niska temperatura powietrza, stanowią duże wyzwanie dla sterowalności wózka, co również przekłada się na komfort rodziców podczas spacerów oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwo dziecka.

Na zimowym spacerze w parku, często można napotkać nieudeptany śnieg oraz bryły lodu, więc należy zwrócić uwagę, czy konstrukcja wózka jest odpowiednio stabilna oraz czy koła są wystarczająco duże, twarde i wytrzymałe, a także czy są wyposażone w bieżnik.

Równie ważny jest materiał, z którego wykonana jest gondola – warto upewnić się, że jest ona odpowiednia na nieprzyjazne warunki pogodowe, takie jak niska temperatura czy opady. Istotne jest również, żeby gondola była wystarczająca szeroka, szczególnie kiedy pod uwagę należy wziąć dodatkowe warstwy, w jakie opatulone jest maleństwo, razem z kocykiem czy śpiworkiem.

Jaki wózek wybrać?

Na przyszłych rodziców, którzy spodziewają się dziecka w nadchodzących zimowych miesiącach, czeka wyzwanie, jednak Venicci chce pomóc stawić mu czoła, z wózkiem dziecięcym Venicci Tinum Upline Leo.

Nowy model jest idealny na wszelkie warunki pogodowe, także te najbardziej wymagające. Stylowy i unikalny wózek, nie tylko sprawdzi się podczas zimowych spacerów i sprosta niekorzystnym warunkom atmosferycznym, jak również doskonale zaprezentuje się w śnieżnej scenerii.

Zaprojektowany we współpracy marki z Kasią Sokołowską, jurorką „Top Model” i najbardziej znaną reżyserką pokazów mody, wózek Venicci Tinum Upline Leo jest odpowiedzią na wszystkie potencjalne wymagania rodziców.

Dostępny w wersjach 2w1 i 3w1, z fotelikiem samochodowym Cosmo, wózek jest wyposażony w lekki, ale wytrzymały i odporny stelaż oraz wygodną gondolę. W zestawie z wózkiem dostępna jest też folia przeciwdeszczowa, a sama gondola pokryta jest materiałem chroniącym przed opadami.

Wózek wyposażony jest w solidne, żelowe koła z bieżnikiem, a także system Front Wheels Support, zapewniający wsparcie pracy przednich kół o niezależną blokadę, która może się okazać niezbędna na zlodowaciałym czy zaśnieżonym podłożu.

Ponadto, przy zakupie Venicci Tinum Upline Leo, w zestawie dla rodziców są też wygodne dodatki, takie jak duża, stylowa torba, czy niezbędny w zimę śpiworek – wszystko w cenie wózka.

Wózek Venicci Tinum Upline Leo będzie dostępny od lutego, ale już teraz można dowiedzieć się więcej odwiedzając sklepy partnerskie lub stronę producenta.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.