Komunikaty PR

Wspaniałe Brave Kids. Zobacz zdjęcia z Przedmieścia

2020-08-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Brave Kids pożegnały się z Przedmieściem Oławskim pełnym ekspresji pokazem. Teraz przeniosą się na Złotniki, by i tam wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Przygodę z tegoroczną edycją zakończą na niepowtarzalnym festiwalu, w którym wezmą udział dzieci z całej Polski. Do jego organizacji potrzebni są wolontariusze. Zapisy trwają!

Brave Kids wystąpiły w Centrum na Przedmieściu w pokazie będącym zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów artystycznych. Trzydziestka młodych mieszkańców Wrocławia zaprezentowała spektakl z pogranicza pantomimy i tańca. – Oglądało się to z wielką przyjemnością. Dzieci uwolniły na scenie niesamowitą energię i emocje w ekspresyjnym wyrazie wzajemnej współpracy połączonej ze spontanicznością. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona – ocenia Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Teraz Złotniki

Po Przedmieściu Oławskim i Ołbinie teraz pora na Złotniki. Bezpłatne warsztaty twórcze rozpoczną się tam 17 sierpnia i potrwają do 28 sierpnia. Także w ich trakcie powstanie finałowy pokaz, który uczestniczy przygotują pod okiem profesjonalnych instruktorów.
Tegoroczna edycja Brave Kids udowadnia, że idea projektu jest uniwersalna. W trudnym czasie dajemy dzieciom przestrzeń do wzmacniania poczucia własnej wartości, do przełamywania wewnętrznych ograniczeń, do współpracy, wzajemnej pomocy, a przede wszystkim do bezpiecznego spotkania i spędzenia czasu z rówieśnikami w kreatywny i wartościowy sposób – wymienia Iwona Frydryszak. Zajęcia na Złotnikach organizowane są z nieocenioną pomocą Złotnickiego Centrum Spotkań. Na Przedmieściu Oławskim i Ołbinie pomagały: Stowarzyszenie Żółty Parasol – Ołbin i Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych  Przedmieście.

Ideą tego wyjątkowego projektu artystyczno-edukacyjnego jest spotkanie i różnorodność – w tym roku odkrywana na poziomie lokalnym. Nowa formuła sprawdza się znakomicie w całej

Polsce. Niezmiennie opiera się na modelu „dzieci uczą dzieci”. – Chodzi o poznanie zupełnie nowego sposobu współpracy. Staramy się wydobyć talent i potencjał poszczególnych uczestników, którzy przekonują się, że ich zdolności są pożyteczne dla innych. Co więcej stają się częścią dzieła sztuki. Budują jednak nie tylko spektakl, ale relacje, co w tych niepewnych

czasach jest szalenie istotne – mówi Mary Sadowska, producentka wielkiego finału Brave Kids.

Wolontariusze potrzebni na finał

Znana we wrocławskim świecie performance Mary Sadowska, nomen omen jedna z reżyserek ceremonii zamknięcia ESK 2016, jest współtwórcą programu wielkiego finału tegorocznej edycji trwającego projektu. „Brave Kids pod Wrocławskim niebem” to jednodniowy festiwal (29 sierpnia), podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów Brave z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa, Przemyśla i Wałbrzycha. Wydarzenia rozegrają się na kilkunastu scenach we wszystkich dzielnicach Wrocławia. Do organizacji tego przedsięwzięcia potrzebna jest pomoc wolontariuszy. – Tego dnia chcemy, by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski. Można nam pomóc przy tworzeniu tego radosnego wydarzenia, które zrodziło się z wielkiego serca wrocławskich organizacji – zaprasza Mary Sadowska.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia przez formularz dostępny TUTAJ. Jedynym warunkiem jest ukończenie 16. roku życia.

Uznanie na całym świecie

Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.