Komunikaty PR

Wspólna zabawa najlepszym prezentem na Dzień Dziecka

2021-05-28  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca – ulubiony dzień wszystkich dzieci. 90% rodziców kładzie w procesie wychowania coraz większy nacisk na wszechstronny rozwój dzieci, dlatego kupując prezenty biorą pod uwagę nie tylko walory edukacyjne, ale i ich jakość. Zabawki mają również wspierać rozwój emocjonalny oraz doskonalić motorykę  małą i dużą dzieci.

- O wpływie zabawek na rozwój  dzieci  opowiedziały Marzena Martyniak, międzynarodowy psycholog, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji oraz Ewa Oleksa-Kopeć, ekspertka ds. rozwoju marki filele

Dzień Dziecka jest doskonałą okazją by wykorzystać go na wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę, na którą w zabieganym świecie często brakuje czasu. W zabawie dzieci nawiązują  do swoich doświadczeń, dlatego warto aby otaczały się zabawkami, pozwalającymi im na odwzorowywanie poszczególnych aspektów z życia codziennego, np. robienie zakupów w sklepie, gotowanie, urządzanie przyjęcia.

- W wieku przedszkolnym dziecko rozwija swoje kompetencje społeczne, zaczyna nawiązywać kontakty z rówieśnikami naśladując ich w zabawie oraz naśladując i modelując aktywności typowe dla osób dorosłych. W tym okresie kształtują się również jego nawyki, dziecko poznaje siebie, swoje emocje, dzięki obserwowaniu dorosłych poznaje sposoby wyrażania emocji oraz możliwe techniki ich regulowania. Dlatego rodzice powinni być dla nich wsparciem i przykładem - podkreśla Marzena Martyniak, międzynarodowy psycholog, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji

Odpowiednie zabawki  podstawą prawidłowego rozwoju

Dobrze dobrane zabawki umożliwiają wszechstronny rozwój dzieci wspierając przy tym ich  małą i dużą motorykę. Dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnię i przenoszą w świat fantazji. Pomocne w tym procesie mogą być pluszaki - każde dziecko z pewnością ucieszy się z misia, którego będzie mogło zabrać ze sobą, jako sprawdzonego towarzysza podczas pierwszego dnia w przedszkolu lub wizyty u dentysty.

- Pluszowe misie są często pierwszymi przyjaciółmi dzieci, powiernikami ich sekretów. W kontakcie z nimi stawiają swoje pierwsze kroki w relacjach międzyludzkich odgrywając z nimi sceny zaobserwowane u rodziców, w tym rozmowy i sposoby okazywania emocji - mówi Marzena Martyniak, międzynarodowy psycholog i naukowiec, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji.

Dobrym pomysłem będą również gry edukacyjne, które pomagają dzieciom w poznawaniu świata liter i poszerzaniu zasobu słów. Zabawy te mają na celu utrwalenie alfabetu, poznanie podstawowych nazw zwierząt, a także doskonalenie motoryki małej poprzez ćwiczenie chwytu. Świetnym prezentem mogą być także drewniane zestawy zabawek imitujących prawdziwe produkty pozwalające dzieciom na odgrywanie scen z życia codziennego dorosłych. Atutem takich produktów są odpowiednio dobrane kształty pozwalające na lepszy uścisk produktu przez dziecko oraz ekologiczny surowiec, z którego jest stworzony.

- Rozważając zakup prezentu warto zwrócić uwagę nie tylko na użyteczność produktów, ale również na jakość wykonania. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszą się te zabawki, które są wykonane z certyfikowanych materiałów oraz posiadają walory edukacyjne umożliwiające wszechstronny rozwój dzieci, który jest w tym okresie szczególnie ważny - mówi Ewa Oleksa-Kopeć, ekspertka ds. rozwoju marki  filele.

Powrót do naturalnych i ekologicznych rozwiązań to trend, który jest na nowo odkrywany. Drewniane, estetycznie wykonane zabawki wracają do mody i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Krótkowzroczność: korygować czy kontrolować? Biuro prasowe
2023-01-31 | 13:00

Krótkowzroczność: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i
Dziecko Uczniowie z województwa małopolskiego rozpoczynają zimową przygodę z ekonomią
2023-01-30 | 11:23

Uczniowie z województwa małopolskiego rozpoczynają zimową przygodę z ekonomią

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, ruszają atrakcyjne zajęcia dla uczniów w ramach projektu edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”. Od poniedziałku zimową przygodę z
Dziecko Uczniowie z województwa świętokrzyskiego rozpoczynają zimową przygodę z ekonomią
2023-01-30 | 11:23

Uczniowie z województwa świętokrzyskiego rozpoczynają zimową przygodę z ekonomią

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, ruszają atrakcyjne zajęcia dla uczniów w ramach projektu edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”. Od poniedziałku zimową przygodę z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Seriale

Joanna Jabłczyńska: Rozpoczynając przygodę z serialem „Na Wspólnej”, postawiłabym wszystkie pieniądze na to, że nie będzie on trwał dłużej niż pięć lat. Nikt się nie spodziewał takiej popularności tej produkcji

Aktorka przyznaje, że plan „Na Wspólnej” traktuje jak swój drugi dom. Nie tylko dlatego, że spędza tam dużo czasu, ale także ze względu na rodzinną atmosferę, jaka panuje wśród kolegów po fachu i członków ekipy. Rolę w tym serialu Joanna Jabłczyńska dostała w wieku 17 lat. Z perspektywy dwóch dekad odczuwa satysfakcję, bo ta produkcja nie tylko pozwoliła jej doskonalić warsztat aktorski u boku mistrzów w tej dziedzinie, ale również przyniosła jej dużą popularność, co przełożyło się na kolejne propozycje zawodowe.

Zdrowie

Zachęty finansowe mogą zwiększyć wyszczepialność. Naukowcy nie zaobserwowali negatywnych skutków takich praktyk

Ludzie, którzy otrzymają niewielką kwotę za przyjęcie szczepionki, chętniej korzystają z takiej ochrony przeciw zakażeniom  dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie. Wyniki dwóch eksperymentów przeprowadzonych w Szwecji i Stanach Zjednoczonych nie wykazały negatywnych skutków takiej polityki. Jak twierdzą autorzy badania, ich praca może ułatwić decydentom podejmowanie decyzji co do stosowania zachęt finansowych w programach szczepień.

Teatr

Katarzyna Glinka: Kończę pracę nad scenariuszem własnej sztuki i piszę książkę. To będzie bardzo ciekawy rok

Aktorka nie lubi zbyt długo siedzieć bezczynnie, bo – jak przekonuje – praca i nowe wyzwania zawodowe dodają jej życiowego wigoru. Jej grafik zawodowy na najbliższe miesiące wypełniony jest więc po brzegi. Wkrótce rozpoczyna próby do nowego spektaklu w Teatrze Capitol, poza tym kończy prace nad scenariuszem własnej sztuki i pisze książkę.