Wygodne i bezpieczne butelki dla najmłodszych
Zwierzęcy bohaterowie pomogą najmłodszym w utrwalaniu nawyku picia wody. Pięć sympatycznych wzorów z wizerunkami zwierzątek, takich jak miś, szop i pingwin, zostało umieszczonych na butelkach od firmy Waterdrop, zaprojektowanych z myślą o wygodnym i bezpiecznym używaniu przez dzieci. Wysoce szczelne, trwałe i łatwe w czyszczeniu butelki będą dostępne w sklepie internetowym producenta od 12 grudnia 2021 roku.
Wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia nie jest łatwe dla wielu dorosłych – niedziwne więc, że zapominają o nim także dzieci. Najmłodsi często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest, by pić wodę regularnie, a nie tylko wtedy, gdy poczują pragnienie podczas zabawy. Aby zachęcić dzieci do częstszego sięgania po wodę i sprawić, by picie było łatwiejsze, firma Waterdrop stworzyła dedykowaną najmłodszym kolekcję butelek ze stali nierdzewnej.
Bohaterami kolekcji zostały sympatyczne zwierzątka, między innymi: Pingwin Pico, Miś Teddy, Tygrysica Tilly i Szop Roxy. Ich wizerunki zostały umieszczone na butelkach i towarzyszących im gadżetach. Każde dziecko może wybrać swojego ulubionego bohatera, który będzie towarzyszył mu przez cały dzień i przypominał o piciu wody.
Wygodne i bezpieczne picie dla najmłodszych
Butelki zaprojektowane zostały z myślą o wykorzystaniu przez dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Mniejszy od regularnego rozmiar butelki zapewni wygodne utrzymanie nawet niewielkimi rączkami. Butelki zamykane są przy pomocy gumowej, wysoce szczelnej nasadki, która jest łatwa do zdjęcia (jednak trudna do zgubienia - jest przymocowana do butelki) i wyposażone w zawór, który zapobiegnie wylaniu się napoju.
Materiały wykorzystane do stworzenia butelek są zarówno wytrzymałe na uszkodzenia i intensywne użytkowanie, jak i łatwe w czyszczeniu – tak by każde dziecko mogło cieszyć się swoją butelką do woli i jak najdłużej. Każda butelka jest wolna od BPA i posiada certyfikat TÜV (została sprawdzona pod względem bezpieczeństwa, spełnia wymagania niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie urządzeń i produktów).
Najważniejsze skarby malucha zawsze pod ręką
Kolekcji butelek dla najmłodszych towarzyszą plecaki we wzorach korespondujących z jej bohaterami. Zostały wykonane z bawełny organicznej i pomieszczą nie tylko butelkę z wodą, ale i wszystkie najważniejsze skarby każdego dziecka.
Butelki oraz plecaki będą dostępne w sklepie producenta od 12 grudnia 2021, od godziny 17:00 dla wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji można znaleźć na www.waterdrop.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.