Komunikaty PR

Wyprawka dla pierwszoklasisty? Sprawdź, co może się przydać

2024-08-22  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Rozpoczęcie nauki w szkole to ekscytujący moment w życiu każdego pierwszoklasisty. To czas, kiedy dzieci nie tylko poznają tajniki pisania, czytania i liczenia, ale także nawiązują pierwsze szkolne przyjaźnie i uczą się funkcjonować w nowym środowisku. Aby ułatwić dziecku adaptację i sprawić, by szkoła kojarzyła się z przyjemnością, warto zadbać o starannie skompletowaną wyprawkę szkolną.

Dobrze przygotowana wyprawka nie tylko uwzględnia wszystkie niezbędne artykuły, ale również wpływa pozytywnie na nastawienie dziecka do nauki i codziennych obowiązków. Warto rozpocząć przygotowania wcześniej, angażując ucznia w wybór przyborów i akcesoriów.

Czy wiesz, że…

Choć koszty związane z zakupem wyprawki mogą znacząco obciążyć domowy budżet, w Pepco można skompletować niezbędne przybory już od 50 zł. W ofercie jest wszystko, czego potrzebuje uczeń, dodatkowo w niskich cenach – od kolorowych plecaków, przez zeszyty i piórniki, aż po kreatywne zestawy do nauki.

Co jest potrzebne uczniowi podczas nauki w szkole?

Przygotowanie wyprawki szkolnej może stanowić wyzwanie dla niejednego rodzica, zwłaszcza gdy dziecko idzie do pierwszej klasy. Lista niezbędnych przyborów dla świeżo upieczonego ucznia może być nieco dłuższa niż dla starszego dziecka – wiele akcesoriów, które wystarczą na długo, będzie trzeba kupić pierwszy raz. Warto wtedy skorzystać z pomocy oferowanej przez szkoły, które często publikują na swoich stronach internetowych szczegółowe listy potrzebnych artykułów. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się skonsultować z nauczycielem, który pomoże wskazać, co jest naprawdę niezbędne, a z czego lepiej zrezygnować, by uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Szafa pierwszoklasisty

Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto przejrzeć garderobę przyszłego ucznia, aby upewnić się, że nie brakuje w niej wygodnych T-shirtów, spodni dresowych, legginsów, bluz, spódniczek oraz eleganckiej białej koszuli, która sprawdzi się podczas różnego rodzaju uroczystości szkolnych. Ubrania pierwszoklasisty powinny być komfortowe, najlepiej wykonane z wysokiej jakości bawełny. Sweterki, muślinowe koszule i inne ubrania z miękkiego materiału zapewnią dziecku wygodę zarówno na lekcjach, jak i podczas przerw. Świetnym wyborem będzie także odzież z kreatywnymi wzorami i nadrukami, np. bohaterami z popularnych bajek. Dzieci je uwielbiają, a noszenie takich ubrań może dodać im pewności siebie w nowym środowisku.

Równie istotnym aspektem jest zapewnienie swobody ruchów na zajęciach z wychowania fizycznego. Standardowo strój na WF to biała, sportowa koszulka z krótkim rękawem oraz krótkie spodenki w czarnym lub granatowym kolorze. Warto zaopatrzyć się również w spodnie dresowe lub legginsy na zmianę. Ważną kwestię stanowi również obuwie sportowe, najlepiej na gumowej, antypoślizgowej podeszwie, które pozwoli uchronić dziecko przed poślizgnięciem i urazem. W szkołach, które oferują zajęcia na basenie, niezbędne będą również: strój kąpielowy lub kąpielówki, klapki basenowe, ręcznik, czepek i okulary do pływania.

Przybory szkolne – niezbędnik ucznia

Wyprawka do szkoły to oczywiście także przeróżne akcesoria piśmiennicze. Odpowiednio wyposażony piórnik powinien zawierać:

  • długopis (w pierwszej klasie doskonale sprawdzi się długopis ścieralny),
  • co najmniej dwa dobrze naostrzone ołówki,
  • kredki,
  • gumkę do mazania,
  • temperówkę,
  • bezpieczne nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami,
  • zestaw kreślarski (krótka linijka, ekierka).

W plecaku pierwszoklasisty powinny się również znaleźć zeszyty (w trzy linie, w kratkę oraz gładkie). Inne przydatne gadżety to flamastry i zakreślacze, okładki na zeszyty i podręczniki w formacie A4 i A5, pisaki ze stemplami, farby, korektory w taśmie, pędzelki, bloki rysunkowe i techniczne w dużym i małym formacie, karteczki samoprzylepne, plastelina, bibuła, kalendarz szkolny, a także różnorodne gadżety na biurko i pomoce naukowe.

Dobry plecak to podstawa

Gdy cały zestaw akcesoriów został już skompletowany, nadchodzi moment wyboru najważniejszego elementu wyprawki – plecaka lub tornistra. Powinien on być przede wszystkim pojemny, funkcjonalny i lekki – aby nie obciążał nadmiernie kręgosłupa – oraz wyposażony w liczne kieszenie. Warto wybrać plecak lub tornister, który będzie posiadał miękkie, szerokie i regulowane szelki, wykonane z wytrzymałego materiału, dzięki czemu pozostaną one w świetnym stanie przez dłuższy czas. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby plecak posiadał elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo dziecka na drodze (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym), mocne dno (co zapobiega przetarciom), duże, przestronne przegródki i komory oraz proste w obsłudze zamki.

Ponadto, oprócz plecaka warto dodać do listy zakupów specjalny worek na buty. Dziecko schowa do niego szkolne kapcie lub potrzebne drobiazgi podczas spaceru czy wycieczki rowerowej.

Organizacja pokoju ucznia

Aby pomóc pierwszoklasiście w nauce, warto zadbać o odpowiednie zorganizowanie jego przestrzeni. Ważne jest dobrze zaprojektowane biurko i funkcjonalnie wyposażony pokój, gdzie dziecko może się uczyć i odpoczywać. Odpowiednia organizacja przestrzeni pozwala na łatwe uporządkowanie zeszytów, podręczników i niezbędnych przyborów szkolnych. Dzięki temu uczeń będzie mógł lepiej skoncentrować się na swoich zadaniach, co z pewnością zwiększy jego motywację. Nauka jest przyjemniejsza, gdy otaczają nas atrakcyjne przedmioty – w przypadku dziecka idealnie sprawdzą się np. dekoracje z ulubionymi postaciami z bajek czy kolorowymi obrazkami.

Drugie śniadanie i przydatne gadżety

Pierwszoklasista potrzebuje mnóstwo energii na aktywny dzień w szkole, dlatego każdy rodzic, dbając o zdrową dietę swojego dziecka, powinien zapewnić mu pożywne i smaczne śniadanie. W tym celu idealnie sprawdzą się specjalne pojemniki śniadaniowe, najlepiej z komorami w środku, które pomieszczą owoce, warzywa, kanapki i inne ulubione przysmaki dziecka. Lunch boxy to doskonała opcja zarówno na co dzień, jak i na weekendowe wycieczki – są lekkie, funkcjonalne i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Przyda się również torba na żywność wielokrotnego użytku, bidon na wodę lub butelka termiczna na herbatę, a także sztućce.

Powrót do szkoły z Pepco

Pepco doskonale rozumie, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie małego ucznia. Dlatego w ofercie można znaleźć wszystko, co potrzebne, aby przygotować dziecko na nowy rok szkolny. Od odzieży i obuwia na zmianę, przez plecaki i tornistry, aż po piórniki, worki na buty, artykuły plastyczne i przybory do pisania. Wszystko to w jednym miejscu, dostępne w niskich cenach. Produkty charakteryzują się dobrą jakością oraz atrakcyjnym wyglądem, co sprawi, że każde dziecko będzie z radością korzystać ze swoich szkolnych akcesoriów. Zakupy w Pepco to nie tylko możliwość kompleksowego wyposażenia dziecka w niezbędne przybory, ale także udany start w nowym roku szkolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Back to school, czyli jak urządzić pokój ucznia Biuro prasowe
2024-08-23 | 14:00

Back to school, czyli jak urządzić pokój ucznia

Odpowiednia aranżacja wnętrza będzie sprzyjać nauce i sprawi, że dziecko z nową energią rozpocznie kolejny rok szkolny. Biurko w pokoju ucznia to obowiązkowy element
Dziecko Co robić z czasem po szkole? Zbliża się Giełda Zajęć Dodatkowych
2024-08-23 | 11:00

Co robić z czasem po szkole? Zbliża się Giełda Zajęć Dodatkowych

Blisko 20 placówek edukacyjnych z Warszawy i okolic oraz setki ciekawych pomysłów na to, jak odkryć i rozwinąć talent ucznia, oderwać go od smartfona
Dziecko Rodzinna Niedziela z Fryckiem w Elektrowni Powiśle
2024-08-22 | 16:47

Rodzinna Niedziela z Fryckiem w Elektrowni Powiśle

Każda wakacyjna niedziela w Elektrowni Powiśle jest rodzinna, a najbliższa (25 sierpnia) będzie jeszcze bardziej magiczna. W ramach letniego cyklu Rodzinne Niedziele, na najmłodszych czeka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.