Komunikaty PR

Wystartowała rejestracja w programie DZIECI MAJĄ WYCHODNE - rok szkolny 2024/25

2024-09-12  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl

„Dzieci Mają Wychodne” to program Fundacji Rozwoju Dzieci skierowany do nauczycielek i nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli. Zachęcamy dorosłych do regularnych, raz w tygodniu, wypraw z dziećmi w świat przyrody, niezależnie od pogody. Przebywanie w naturze pomaga dzieciom odzyskać energię, radość z wzajemnych relacji i wspólnego poznawania świata.
Podstawowym celem jest włączenie do praktyki placówek (przedszkoli i szkół podstawowych) 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu, niezależnie od pogody.

Przyłączenie się programu jest bezpłatne, wymaga jedynie zgłoszenia na stronie:

 https://www.frd.org.pl/dzieci-maja-wychodne/jak-sie-zglosic-do-programu-dmw/

Dlaczego Program „Dzieci Mają Wychodne” jest potrzebny?

Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, by rozwijać się prawidłowo. Zadaniem nas dorosłych, jest nauczenie najmłodszych dostrzegania piękna i różnorodności przyrody, szacunku dla jej unikalności i wartości dla naszego życia na Ziemi.

 Zróżnicowanie pór roku i zmienność przyrody są największą „atrakcją” natury. Dla dzieci i dorosłych oznacza to, że każdy spacer jest inny, nawet jeśli przemierzamy te same leśne szlaki czy parkowe alejki. Uważne obserwacje pomagają w odrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu przyrodniczych zagadek i są najcenniejszym, bo najbardziej sugestywnym źródłem wiedzy.

Dzieci, które bawią się i uczą w naturalnym środowisku ożywiają się i relaksują jednocześnie. Są czujne, lepiej się skupiają, ich zmysły są wyostrzone, ale umysł spokojny. Te, którym trudno usiedzieć w miejscu, mogą biegać do woli, a te mniej ruchliwe mogą w spokoju obserwować świat. Kontakt z naturą łagodzi trudności rozwojowe i wzmacnia wzajemne relacje. Zajęcia w plenerze są doskonałą formą terapii zapobiegającej uzależnieniu od smartfonów i otyłości najmłodszych dzieci.

----------------------------------------------------------------

O Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego

Od ponad dwóch dekad zespół Fundacji Rozwoju Dzieci z Warszawy pracuje na rzecz popularyzacji dobrych praktyk w zakresie rozwoju przez edukację maluchów. Konsekwentnie promujemy, popularyzujemy i wspieramy działania podnoszące znaczenie wysokiej jakości wczesnej edukacji dla kariery życiowej dzieci. Z ekspercką wiedzą i pasją podejmujemy działania na rzecz ochrony praw dziecka, tworzenia możliwie najlepszych warunków opieki i rozwoju dla dzieci przy ścisłej współpracy z rodzicami, nauczycielami, władzami lokalnymi oraz instytucjami odpowiedzialnymi za opiekę, wychowanie i edukację. Jednym z flagowych programów Fundacji Rozwoju Dzieci jest program „Dzieci mają wychodne”, a międzynarodowe uznanie przyniósł zespołowi Fundacji program SPYNKA, skupiony na pomocy, opiece i edukacji dla najmłodszych dzieci uchodźców z Ukrainy w Polsce. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.