Komunikaty PR

Wzbogać dietę dziecka o bakalie!

2020-07-29  |  18:33
Biuro prasowe

Zaleca się, aby dieta dziecka była urozmaicona i oparta na pełnowartościowych składnikach pokarmowych. Przy wyborze produktów dla swoich pociech, warto postawićna żywność naturalną, świeżą i mało przetworzoną[1]. Posiłki dobrze jest także uzupełniać o bakalie, orzechy i nasiona.

Dzieciom zaleca się jedzenie od czterech do pięciu razy dziennie. Należy przy tym zadbać, aby ich menu było jakościowe i różnorodne. Co, jednak gdy pociecha niechętnie spożywa posiłki? Na internetowych forach rodzice coraz częściej zgłaszają właśnie ten problem. Dobrym więc rozwiązaniem jest przygotowywanie dań, które są atrakcyjne i zaskakujące dla dziecka. Warto przy tym stawiać na przepisy kulinarne, stworzone z kolorowych i pełnowartościowych składników.

Uśmiechnięty pancake

Pancake wykonany na bazie mąki arachidowej to świetny pomysł na śniadanie dla dziecka. Danie to jest nie tylko bardzo pożywne, ale także łatwe do urozmaicenia. Na puszyste placuszki można np. położyć domową konfiturę, wykonując z niej uśmiech oraz nos, a z rodzynek —  oczy. Z całą pewnością takie danie wywoła zainteresowanie i ciekawość dziecka. Dodatkowo rodzynki wpływają na pracę szarych komórek i koncentrację.

Składniki:
1 duży dojrzały banan
1 jajko L
150 g mąki arachidowej Bakal
3 łyżki oleju rzepakowego
¼ łyżeczki sody oczyszczonej

Dekoracje: 
rodzynki sułtańskie bez konserwantów Bakal Naturalnie
dwie łyżki konfitury np. morelowej

Przygotowanie:
Wszystkie składniki dobrze zmiksować blenderem. Smażyć na suchej patelni aż będą złote z obu stron. Podawać na barwnym talerzu i przystroić.

Kolorowa przekąska

Co na drugie śniadanie? Posiłek nie musi być skomplikowany, aby zainteresował dziecko. Wystarczy użyć wyobraźni. Można np. sięgnąć po jogurt naturalny, suszoną żurawinę oraz orzechy włoskie. Ponadto, żurawina dobrze działa na zęby i dziąsła dziecka, a orzech włoski natomiast jest naturalnym źródłem magnezu.

Składniki:
jeden mały jogurt naturalny
garść suszonych owoców żurawiny Bakal Naturalnie
garść orzechów włoskich Chandler Bakal Naturalnie
szczypta cynamonu (lub kakao)
łyżeczka miodu

Przygotowanie:
Do małej miseczki przelać jogurt. Dodać miód i wymieszać. Na wierzchniej warstwie ułożyć z żurawiny kształt serca. Zmielić orzechy włoskie i posypać nimi całość. Do smaku i koloru można dodać szczyptę cynamonu czy kakao.

Makaronowy przyjaciel

Pomysłów na kolorowy obiad może być wiele. Chcąc wzbudzić zainteresowanie dziecka, można np. zdecydować się na makaron o ciekawym lub nietypowym kształcie, np. fussili. Warto dodać do niego warzywa i bakalie – taka kompozycja sprawi, iż posiłek będzie z całą pewnością zdrowy i pyszny.

Składniki:
kilka różyczek brokuła
1 łyżka oliwy
ser gouda
szczypta pieprzu 
szczypta soli 
ząbek czosnku
4 łyżki posiekanych orzechów włoskich Chandler Bakal Naturalnie
1 łyżeczka ziaren słonecznika łuskanego Bakal Naturalnie

Przygotowanie:
Ugotować makaron i odcedzić. Ugotować brokuł. Makaron z brokułem połączyć, polać oliwą, posypać solą i pieprzem. Dodać ząbek rozgniecionego czosnku. Całość chwilę podgrzewać na patelni. Podawać na kolorowym, głębokim talerzu. Posypać startym serem.

W przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych najważniejsza jest kreatywność.  Warto też nazywać produkty obecne na talerzu i opowiadać o nich dzieciom tak, aby jak najszybciej je poznały. To z całą pewnością zmieni ich nastawienie do jedzenia.

Bakalie dostępne są na stronie: https://bakalsklep.pl

[1] https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/zywienie/86692,zywienie-dzieci-wwieku-przedszkolnym, dostęp: 17.07.2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci Biuro prasowe
2024-07-04 | 12:45

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem
Dziecko Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!
2024-07-03 | 13:00

Zostań architektem własnych marzeń! Warsztaty budowania z klocków w CH Targówek!

Spędź z nami kreatywne wakacje w mieście! Warszawskie centrum handlowe Targówek zaprasza wszystkie dzieci do udziału w Wakacyjnej Akademii Budowania! Przez cały lipiec najmłodsi
Dziecko Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami
2024-07-03 | 12:00

Minionki przejmują Promenadę! Odwiedź centrum i spotkaj się z żółtymi stworkami

Premiera nowego filmu o Minionkach już w ten piątek! Przystankiem na trasie promującej nowe przygody Minionków jest warszawskie centrum handlowe Promenada, w którym zaplanowano

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.