Komunikaty PR

Wzbogać dietę dziecka o bakalie!

2020-07-29  |  18:33
Biuro prasowe

Zaleca się, aby dieta dziecka była urozmaicona i oparta na pełnowartościowych składnikach pokarmowych. Przy wyborze produktów dla swoich pociech, warto postawićna żywność naturalną, świeżą i mało przetworzoną[1]. Posiłki dobrze jest także uzupełniać o bakalie, orzechy i nasiona.

Dzieciom zaleca się jedzenie od czterech do pięciu razy dziennie. Należy przy tym zadbać, aby ich menu było jakościowe i różnorodne. Co, jednak gdy pociecha niechętnie spożywa posiłki? Na internetowych forach rodzice coraz częściej zgłaszają właśnie ten problem. Dobrym więc rozwiązaniem jest przygotowywanie dań, które są atrakcyjne i zaskakujące dla dziecka. Warto przy tym stawiać na przepisy kulinarne, stworzone z kolorowych i pełnowartościowych składników.

Uśmiechnięty pancake

Pancake wykonany na bazie mąki arachidowej to świetny pomysł na śniadanie dla dziecka. Danie to jest nie tylko bardzo pożywne, ale także łatwe do urozmaicenia. Na puszyste placuszki można np. położyć domową konfiturę, wykonując z niej uśmiech oraz nos, a z rodzynek —  oczy. Z całą pewnością takie danie wywoła zainteresowanie i ciekawość dziecka. Dodatkowo rodzynki wpływają na pracę szarych komórek i koncentrację.

Składniki:
1 duży dojrzały banan
1 jajko L
150 g mąki arachidowej Bakal
3 łyżki oleju rzepakowego
¼ łyżeczki sody oczyszczonej

Dekoracje: 
rodzynki sułtańskie bez konserwantów Bakal Naturalnie
dwie łyżki konfitury np. morelowej

Przygotowanie:
Wszystkie składniki dobrze zmiksować blenderem. Smażyć na suchej patelni aż będą złote z obu stron. Podawać na barwnym talerzu i przystroić.

Kolorowa przekąska

Co na drugie śniadanie? Posiłek nie musi być skomplikowany, aby zainteresował dziecko. Wystarczy użyć wyobraźni. Można np. sięgnąć po jogurt naturalny, suszoną żurawinę oraz orzechy włoskie. Ponadto, żurawina dobrze działa na zęby i dziąsła dziecka, a orzech włoski natomiast jest naturalnym źródłem magnezu.

Składniki:
jeden mały jogurt naturalny
garść suszonych owoców żurawiny Bakal Naturalnie
garść orzechów włoskich Chandler Bakal Naturalnie
szczypta cynamonu (lub kakao)
łyżeczka miodu

Przygotowanie:
Do małej miseczki przelać jogurt. Dodać miód i wymieszać. Na wierzchniej warstwie ułożyć z żurawiny kształt serca. Zmielić orzechy włoskie i posypać nimi całość. Do smaku i koloru można dodać szczyptę cynamonu czy kakao.

Makaronowy przyjaciel

Pomysłów na kolorowy obiad może być wiele. Chcąc wzbudzić zainteresowanie dziecka, można np. zdecydować się na makaron o ciekawym lub nietypowym kształcie, np. fussili. Warto dodać do niego warzywa i bakalie – taka kompozycja sprawi, iż posiłek będzie z całą pewnością zdrowy i pyszny.

Składniki:
kilka różyczek brokuła
1 łyżka oliwy
ser gouda
szczypta pieprzu 
szczypta soli 
ząbek czosnku
4 łyżki posiekanych orzechów włoskich Chandler Bakal Naturalnie
1 łyżeczka ziaren słonecznika łuskanego Bakal Naturalnie

Przygotowanie:
Ugotować makaron i odcedzić. Ugotować brokuł. Makaron z brokułem połączyć, polać oliwą, posypać solą i pieprzem. Dodać ząbek rozgniecionego czosnku. Całość chwilę podgrzewać na patelni. Podawać na kolorowym, głębokim talerzu. Posypać startym serem.

W przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych najważniejsza jest kreatywność.  Warto też nazywać produkty obecne na talerzu i opowiadać o nich dzieciom tak, aby jak najszybciej je poznały. To z całą pewnością zmieni ich nastawienie do jedzenia.

Bakalie dostępne są na stronie: https://bakalsklep.pl

[1] https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/zywienie/86692,zywienie-dzieci-wwieku-przedszkolnym, dostęp: 17.07.2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.