Zabawa w duchu slow art, czyli sztuka dziecięcej radości
Brief me
Idzikowskiego 27
02-704 Warszawa
aneta.galka|briefme.pl| |aneta.galka|briefme.pl
508314193
www.briefme.pl
Tworzyć każdy może! Jednak w slow art chodzi przede wszystkim o zwolnienie tempa i spokojniejsze, intencjonalne podejście do kreacji. Aktywności wpisujące się w ten trend to kreatywna alternatywa spędzania czasu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. „Wolna sztuka” polega na zatraceniu się w samym akcie twórczym, który może być nieocenionym treningiem nieszablonowego myślenia i skupienia uwagi. Zapraszamy do świata artystycznej zabawy, w którym dzieło powstaje zgodnie z zasadą „spiesz się powoli”.
Każdy z nas jest w jakimś stopniu artystą. To przecież spod ludzkich rąk wychodzą fantazyjne upięcia na włosach czy smakowite dania. W oryginalny sposób łączymy ubrania i dodatki, urządzamy mieszkanie czy angażujemy się w przygotowanie rodzinnego przyjęcia lub tematycznej imprezy urodzinowej. Istotne jest, że codzienna twórczość może być domeną zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tym bardziej że młody, dopiero poznający otoczenie, umysł nie jest ograniczony schematami, które naturalnie zakorzeniają się w świadomości nieco starszych osób. Właśnie dlatego, nasze pociechy nie powinny czekać, aż będą gotowe na czerpanie z twórczości świata dorosłych, mogą kreować ją tu i teraz – najlepiej poprzez zabawę.
Artystyczny świat stoi przed dziećmi otworem. Zdarza się, że kreatywne podejście do zabawy może okazać się dobrym sposobem na zainteresowanie dziecka bogactwem sztuki, co może zaowocować nową pasją w przyszłości – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Dodatkowo, realizacja projektów artystycznych pomoże w kształtowaniu charakteru. Powtarzalne czynności wymagające skupienia rozwijają samodyscyplinę i wytrwałość małego artysty, jednocześnie go relaksując – dodaje.
Sztuka… kulinarna
Przygotowywanie potraw wymaga ostrożności i pełnego zaangażowania, nie mówiąc o uzbrojeniu się w cierpliwość w czasie pieczenia czy gotowania. To zdecydowanie jedna z „powolnych sztuk”. Od czasu do czasu zaprośmy dziecko do pomocy w kuchni. Dzięki temu zdobędzie ono wiedzę o produktach spożywczych, warzywach, owocach i zdrowym odżywianiu. Uczestnictwo w procesie powstawania dań może zwiększyć świadomość dotyczącą niezbędnych w przepisach proporcji. Warto, aby młody człowiek zaczął naukę gotowania od kreatywnego wykorzystania zabawek.
Jedzeniowe repliki z serii Miniverse – Make It Mini Food z pewnością pobudzą nie tylko wyobraźnię, ale także kubki smakowe małych i dużych łasuchów. Przecież nie jest tajemnicą, że kuchnia łączy pokolenia – zestawy Miniverse będą gratką również dla dorosłych kolekcjonerów. Ze składnikami, które można dowolnie łączyć w pięknie wyglądające dania, „smakowanie” sztuki nabierze całkiem nowego wymiaru, niezależnie od wieku „kucharza”.
Zapraszamy na wernisaż!
Dobrym pomysłem na wyzwolenie w podopiecznym artystycznej duszy będzie także zorganizowanie domowej wystawy, np. prac powstałych wraz z Rainbow High Color&Create. Lalki w zestawie z kredkami pozwalają na wyczarowanie oryginalnych wzorów na ubraniach (i nie tylko) – taka zabawa sprzyja zarówno powstawaniu mini arcydzieła, jak i poszukiwaniu własnego stylu.
Na tym jednak nie koniec. Zachęćmy naszych małych artystów do podpisu swoich prac. Stawianie autografu zwiększy poczucie indywidualności, a także będzie ostatecznym potwierdzeniem ukończenia projektu. Doda to dziecku odwagi do dumnego pokazania swojego dzieła szerszej publiczności oraz będzie treningiem pisania. A skoro o pisaniu (i mazaniu) mowa – L.O.L. Surprise Loves Crayola to propozycja zabawy wymagającej od dziecka powolnych, kontrolowanych ruchów. Papierowe ubranka lalki dostępne w opakowaniu tylko czekają na precyzyjne pociągnięcia kredki. Co więcej, aktywności takie jak rysowanie, mazanie, pisanie i kolorowanie w pozytywny sposób wpływają na rozwój motoryki naszych pociech.
W zabawie zgodnej z duchem slow art liczy się nie tyle efekt, co proces twórczy, który, jak sama nazwa wskazuje, powinien być nieśpieszny i uważny. W MGA mamy świadomość pozytywnego wpływu artystycznej zabawy, która rozwija wyobraźnię i koordynację najmłodszych, a także uwrażliwia dziecko na piękno sztuki – podsumowuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.
MGA Entertainment jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się prywatnych firm z branży zabawek i rozrywki na świecie. Firma z siedzibą w Los Angeles i oddziałami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie i rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, dekoracje domowe, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Bratz®, MGA’s Miniverse™, Fluffie Stuffiez™, Na! Na! Na! Surprise™, BABY born®, Zapf Creation®. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mgae.com oraz w social mediach: LinkedIn, Twitter i Facebook.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.