Zakończenie wakacji z Happy Kids w Manufakturze
W weekend, 30-31 sierpnia, na dzieci i ich opiekunów na rynku Manufaktury czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Fundację Happy Kids. Od dmuchańców i warsztaty artystyczne po animacje i sportowe wyzwania. Wszystko to na zakończenie wakacji!
Fundacja Happy Kids zaangażowana jest w opiekę nad dziećmi z ukraińskich domów dziecka, ewakuowanych w 2022 roku po wybuchu wojny. Pod ich opieką znajduje się blisko 650 podopiecznych. Happy Bus to wakacyjny projekt łódzkiej fundacji. Jego głównym celem jest niwelowanie różnic w dostępie do kreatywnej edukacji i rozrywki w czasie wolnym od szkoły, pomiędzy dziećmi z mniejszych i większych miejscowości. Zakończenie tegorocznej odsłony projektu odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na rynku Manufaktury.
W programie znalazło się szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży, ale także dla ich rodziców, opiekunów czy dziadków. Na rynku Manufaktury stanie prawdziwy plac zabaw! Pozycją obowiązkową będą dmuchańce – zjeżdżalnie i zamek do skakania. W strefie pod namiotem będzie można wziąć udział w warsztatach z robienia bransoletek, tworzenia balonowych zwierząt, malowaniu na folii i wielu innych. Nie zabraknie również aktywnej strefy z animacjami, tj. zabaw z chustą animacyjną, robienia dużych baniek, bitwy wodnej czy gier i konkursów sportowych z narodami. Na dzieci czekać będzie również wyjątkowy autobus przerobiony na figloraj.
Atrakcje dla dzieci dostępne będą w piątek i sobotę, 30-31 sierpnia, w godzinach 12:00 – 19:00. Udział w nich jest bezpłatny. Na miejscu będzie można wesprzeć działalność Fundacji Happy Kids zasilając zbiórkę.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.