Zimowe szaleństwo w Centrum Praskim Koneser. Atrakcje na ferie czekają!
Warsztaty iluzji, nauka malowania z prawdziwym mistrzem – Józefem Wilkoniem, wystawy czy klimatyczne lodowisko. To wszystko dostępne będzie podczas ferii zimowych w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Moc atrakcji czeka nie tylko na najmłodszych, ale także na ich rodziców i opiekunów. Cześć z wydarzeń jest bezpłatna, ale trzeba się spieszyć – obowiązują zapisy!
Po kilku miesiącach wytężonej nauki czas na upragnioną przerwę. W tym roku dzieci i młodzież z Mazowsza musieli uzbroić się w cierpliwość, by doczekać się dwutygodniowego odpoczynku od szkoły. Ich okienko międzysemestralne, podobnie jak koleżanek i kolegów z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego, przypada w ostatniej turze, od 13 do 26 lutego.
Dla osób wypoczywających w Warszawie – czy to mieszkańców stolicy, czy odwiedzających – wiele atrakcji przygotowało, jak co roku, Centrum Praskie Koneser. Codziennie na dzieci i młodzież czeka „Praska Ślizgawka”. To nieodłączny element scenerii zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser podczas zimy. Na szczęście piruety skutecznie rozgrzeją każdego – zwłaszcza że do dyspozycji małych i dużych łyżwiarzy jest tafla o powierzchni niemal 350 m2. Lodowisko jest otwarte codziennie w godzinach 8.45-22.00. Jedna sesja trwa 75 minut.
– Centrum Praskie Koneser i będący jego sercem ogólnodostępny plac Konesera już kolejny rok z rzędu stają się scenerią doskonałej, zimowej zabawy. A co najważniejsze, również zdrowej. Kręcenie piruetów to bowiem doskonały sposób na ruch podczas chłodnych dni oraz niezbędną dawkę ruchu. Warto zauważyć, że jazda na łyżwach to też świetna okazja do wspólnego wypadu, w gronie całej rodziny czy przyjaciół – Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.
Wstęp na lodowisko to koszt 7 zł (za 75 minut). Tyle trzeba też zapłacić za wypożyczenie łyżew. Specjalna oferta czeka na klientów Centrum Praskiego Koneser – ci, po okazaniu paragonu na minimum 20 złotych z bieżącego dnia – korzystają zarówno z lodowiska, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). Darmowe wejście także dla dzieci do 10. roku życia pod opieką dorosłego: w dni powszednie w godz. 10:15-14:30 oraz podczas ferii zimowych (13-17 lutego oraz 20-24 lutego 2023 r.).
Rozrywka nie tylko na powietrzu
Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznych ferii oferuje również wiele wydarzeń, dzięki którym dzieci i młodzież mogą doskonalić swoje umiejętności. Najmłodsi pasję do malarstwa będą mogli rozwinąć podczas warsztatów z Józefem Wilkoniem (18 lutego, dwie grupy: 15.00-16.30; 17.00-18.30, przestrzeń Warsztat, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy). To światowej sławy malarz i ilustrator, autor rysunków między innymi do kultowej „Księgi Dżungli” Rudyarda Kiplinga. Oprócz tego, od poniedziałku do piątku, bezpłatne zajęcia malarskie dla dzieci (5-11 lat, godz. 12.00-12.45) i młodzieży (11-16 lat, godz. 13.00-14.00) poprowadzi Mariusz Ołowski (obowiązują zapisy). Jednocześnie w Centrum Praskim Koneser na specjalnej wystawie prezentowane będą prace obu artystów i nauczycieli (ale to niejedyna ekspozycja, która dostępna jest Koneserze – szczegóły w afiszu!)
Wyjątkowe atrakcje podczas ferii przygotowało też Magic Mind Museum. W tym niepowtarzalnym muzeum iluzji od 13 do 26 lutego działać będzie Akademia Magii. Tam można między innymi nauczyć się sztuczek, którymi będzie można popisać się podczas zabawy z przyjaciółmi. W weekendy natomiast (przez cały luty) na rodziny czeka Zaczarowana Scena, czyli dziecięcy teatr wyobraźni. Bilety dostępne są na magicmindmuseum.pl bądź na miejscu, w Magic Mind Museum.
Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.