Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Bicia Rekordów 2020
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
To dzisiaj! 18 listopada 2020 roku, na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa - GWR Day 2020! Kto gotów, ten niech startuje po rekord! Albo chociaż razem z nami powspomina! W tym wyjątkowym dniu niemożliwe staje się możliwe!
Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa to prestiżowe święto, organizowane przez londyńskiego Guinnessa raz w roku, nieprzerwanie od 2004 roku. Dzień Bicia Rekordów obchodzony jest we wszystkich państwach na całym świecie. Ideą jest dokonywanie w tym dniu rzeczy niemożliwych i rekordowych, a takrze wspominanie minionych rekordów i zapierających dech w piersiach osiągnięc śmiałków z całego świata, które miały miejsce na przestrzeni lat.
Guinness World Records Day lub w skrócie GWR DAY jest świętem ruchomym. Oznacza to, że nie ma jednej, stale przypisanej daty tego rekordowego dnia. Data Światowego Dnia Bicia Rekordów Guinnessa jest inna w każdym roku. W 2020 roku przypada ona na środę 18 listopada.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/swiatowy-dzien-bicia-rekordow-guinnessa/

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.