Komunikaty PR

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

2024-07-17  |  10:38
Biuro prasowe

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych artystów pop-artu. Pierwsza i jedyna w Polsce galeria tego nurtu nie tylko promuje sztukę, ale też jest miejscem wydarzeń, które przyciągają zarówno miłośników sztuki, jak i osoby szukające kulturalnych doświadczeń.

Kawai Art Gallery to kolorowa, przyjazna przestrzeń, która prezentuje sztukę na najwyższym poziomie i tworzy przystępną atmosferę dla odwiedzających. Lokal w Elektrowni Powiśle znajduje się na poziomie +1 i dopełnia ofertę kulturową dawnej elektrowni miejskiej.

Pomysłodawczynią i założycielką Kawai jest Karolina Woźniak, znana modelka, która znakomicie odnajduje się w roli prekursorki pop-artu w Polsce. Zarażona pasją do tego rodzaju sztuki, postanowiła podzielić się nią z szerszą publicznością, tworząc przestrzeń, która jest jednocześnie przyjazna i przystępna.

W kolekcji Kawai Art Gallery w Elektrowni Powiśle znajdują się prace takich artystów jak Richard Orlinski, Eddy Vitalone, Eric Salin, Geraldine Morin, Roy Lichtenstein, Alain Mimouni, Paul Thierry i wielu innych. Sztuka pop-artowa, od lat doceniana na całym świecie, staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Inwestycja w dzieła tego nurtu to nie tylko estetyczny wybór, ale również doskonała lokata kapitału, co potwierdzają dzisiejsze ceny prac Andy’ego Warhola czy Roya Lichtensteina – mówi Karolina Woźniak.

Galeria nie ogranicza się jednak tylko do ekspozycji i sprzedaży dzieł sztuki. Kawai Art Gallery to również miejsce tętniące życiem kulturalnym, gdzie odbywają się wernisaże, koncerty i spotkania pełne pasji. Już w październiku odbędzie się spotkanie z Marisą Łempicką – prawnuczką Tamary Łempickiej, które zapoczątkuje cykl spotkań z kulturą Kawai w Elektrowni Powiśle.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia esencji
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle. Premiera prac Adelajdy Kot
2024-07-15 | 10:01

Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle. Premiera prac Adelajdy Kot

Motywy baśniowe, przywodzące na myśl prozę Lewisa Carrolla czy malarstwo Józefa Wilkonia – tak można opisać sztukę Adelajdy Kot, która wypracowała oryginalny styl

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.

Prawo

Sztuczna inteligencja w nieodpowiednich rękach może stanowić poważne zagrożenie. Potrzebna jest większa świadomość twórców i użytkowników oraz twarde regulacje

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do manipulowania ludźmi przyjmuje namacalną postać, jak deepfake, ale może się odbywać także dużo subtelniej, na przykład poprzez podsuwanie odpowiednich treści w wyszukiwarce. – Odwoływanie się w pewnych aspektach do kwestii etycznego stosowania tej technologii to za mało, jeśli w ślad za tym nie idą odpowiednie regulacje – oceniają eksperci. Amnesty International przewiduje, że sztuczna inteligencja wykorzystywana bez kontroli i stabilnych ram prawnych może doprowadzić do nasilenia naruszeń praw człowieka, zwłaszcza w obliczu konfliktów zbrojnych i przez reżimy kontrolujące życie obywateli.

Podróże

Sebastian Wątroba: Uwielbiamy wakacje nad Bałtykiem. Aby spędzić je pod palmami, wcale nie musimy wyjeżdżać do ciepłych krajów, wystarczy przyjechać do Międzyzdrojów

Aktor zaznacza, że uwielbia spędzać wakacje nad polskim morzem, a szczególnie upodobał sobie Międzyzdroje. Kiedy więc ma wolną chwilę, to nie traci czasu na przeglądanie zagranicznych ofert, tylko stawia na sprawdzone miejscówki i zabiera swoich bliskich właśnie do tego niezwykłego miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Sebastian Wątroba jednym tchem wylicza atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kurorcie, i zachęca wszystkich jeszcze niezdecydowanych, by zaplanowali tam urlop.