Komunikaty PR

Europejska podróż za jeden uśmiech. Charytatywny stream wirtualnych kierowców

2020-08-04  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartłomiej Dwornik
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

ul. Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
bartlomiej.dwornik|naratunek.org| |bartlomiej.dwornik|naratunek.org
71 712 77 33
www.naratunek.org

Pasjonat cyfrowych ciężarówek podczas wspólnej zabawy chce zebrać 5000 zł dla chorych na raka małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocław. Całą próbę będzie można obejrzeć na żywo podczas streamu online. 

Ciężarówki w trasę wyruszą prosto z Wrocławia 29 sierpnia o 10:00 i przemierzą drogi Euro Truck Simulator 2. Wirtualne samochody odwiedzą Bałkany, Europę Wschodnią, Skandynawię, Anglię, Francję oraz Włochy i ponownie zaparkują we Wrocławiu 30 sierpnia o godz. 23:00. Zamiast zasiadać za kierownicą, można też dołączyć do streamu i oglądać zmagania innych graczy.

- Chcemy przez ten stream sprawić, żeby dzieci i ich rodziny zapomniały chociaż na chwilę
o chorobie i wywołać uśmiech na ich buziach – mówi pomysłodawca akcji, Paweł "Kronos" Maliszewski. - W wirtualnych ciężarówkach znajdzie się miejsce dla każdego.

 

Zapowiedź streamu tutaj:

  • https://youtu.be/ASjPg_smQmQ
  • https://naratunek.org/stream-charytatywny-europejska-podroz-za-jeden-usmiech/

 

Wydarzenie na Facebooku:

  • https://www.facebook.com/events/3271492759570249/

 

Podczas streamu zbierane będą darowizny na leczenie i opiekę nad pacjentami Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej “Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. To jeden z największych w Polsce szpitali onkologicznych dla dzieci i największy ośrodek przeszczepu szpiku. Co roku personel kliniki i pracownicy Fundacji pomagają tu 2000 dzieciom chorym na raka z całej Polski.

Oprócz zbiórki, na portalu Allegro trwają również specjalne, charytatywne licytacje.

  • https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-na-ratunek-dzieciom-z-choroba-nowotworowa/cele/europejska-podroz-za-jeden-usmiech-aukcje-charytatywne

 

- Każda forma pomocy naszym dzieciakom jest bezcenna i chętnie angażujemy się w nawet najbardziej zwariowane pomysły - mówi Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Wiemy, że kierowcy ciężarówek to prawdziwi twardziele o wielkich sercach. Dlatego liczymy, że nie tylko będą oglądać transmisję, ale sami zasiądą za wirtualne kółko i przejadą z nami choć kilka kilometrów, żebym pomóc dzieciom chorym na raka.

Miłośnicy wirtualnych podróży ciężarówką, którzy wezmą udział w grze, będą mogli „odpicować” swoje bryki i zafundować im wizytę u lakiernika. Gracze otrzymają specjalne skiny, dzięki którym ich ciężarówka będzie przemierzać trasy Euro Truck Simulator 2 z logiem Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową, która wspiera działania Przylądka nadziei.

W drogę po raz drugi

Moja współpraca z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zaczęła się
w czerwcu 2019. Wtedy zorganizowałem stream charytatywny na którym przejechałem około 14000 km. Zaczęło się od śmierci mojego Dziadziusia, który zmarł z powodu raka. Widziałem jego ból, cierpienie. Widziałem jak gaśnie w oczach. Obiecałem Mu, że w Jego imieniu zacznę pomagać tym którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Nie żałuję ani jednej chwili poświęconej Dzieciaczkom, bo wiem że to co robię to robię w imieniu mojego Dziadka
i swoim – opowiada Paweł “Kronos” Maliszewski. Pomysłodawca i autor charytatywnych streamów dla dzieci.

Jak podkreśla Paweł, każdy taki stream buduje i daje mu siłę do działania. Ma 32 lata
i wirtualna truckerka nie jest mu obca. Obecnie ma “wyjeżdżone” w grze ponad 1500 godzin. Jak podkreśla. każda chwila spędzona w kabinie ciągnika sprawia, że oczami wyobraźni widzi uśmiechnięte buzie dzieciaków.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Tu Możesz - słyszeć lepiej i rozumieć więcej Biuro prasowe
2020-09-30 | 12:40

Tu Możesz - słyszeć lepiej i rozumieć więcej

Językiem migowym posługują się zazwyczaj Głusi, natomiast osoby słabosłyszące oraz te, które straciły słuch w późnym wieku, często go nie znają i chętnie korzystają z
Styl życia TAK TO ROBIĘ – zainspiruj się z Ballantine’s i pozostań sobą
2020-09-30 | 09:00

TAK TO ROBIĘ – zainspiruj się z Ballantine’s i pozostań sobą

Ballantine’s w swojej nowej kampanii zachęca wszystkich do podążania własną drogą w realizacji pasji i marzeń. Poprzez projekt „TAK TO ROBIĘ” marka pokazuje, że można
Styl życia Polscy pirotechnicy wygrali na międzynarodowym festiwalu
2020-09-30 | 05:50

Polscy pirotechnicy wygrali na międzynarodowym festiwalu

W drugiej połowie września na Litwie po raz dwunasty odbył się międzynarodowy festiwal pirotechniczny VILNIUS FEJERIJA. Wzięły w nim udział trzy drużyny, w tym jedna z Polski. Pokaz

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Biogen
Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Muzyka

Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.