Komunikaty PR

EXTRAtrening z Avalon Extreme -Fundacja Avalon rozpoczęła rekrutację klubów spor

2022-05-13  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Avalon Extreme – projekt sportów ekstremalnych Fundacji Avalon - rusza z nowym pomysłem realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do udziału zapraszamy kluby sportowe, trenerów, asystentów, którzy za swoją pracę z uczestnikami zajęć otrzymają wynagrodzenie. Projekt startuje w maju 2022 r. i zakończy się na początku 2023 r.

Zatrudnimy trenerów i asystentów!

Avalon Extreme zaprasza ośrodki sportowe, które są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i znajdują się w miastach wojewódzkich, do wzięcia udziału w nowym projekcie. Zgłaszać się mogą obiekty sportowe, w których na co dzień odbywają się treningi lub które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zajęcia dedykowane osobom niepełnosprawnym, trenerzy, asystenci, wolontariusze a także osoby, które chcą wziąć udział w takich treningach.

W ramach projektu organizator pokrywa koszty wynagrodzenia trenerów i asystentów, wynajęcia sali treningowej oraz zakupu drobnego sprzętu do ćwiczeń. Na zajęciach przewidziano także obecność wolontariuszy. Ponadto każdy uczestnik zajęć, otrzyma specjalną koszulkę projektu Avalon Extreme, a także certyfikat ukończenia cyklu treningowego.

“Avalon Extreme tworzą ludzie. Poza promowaniem sukcesów wybitnych sportowców z niepełnosprawnościami, zależy nam przede wszystkim na tworzeniu społeczności OzN, które wspólnie ćwiczą, motywują się, codziennie pokonują swoje własne bariery i udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Cieszę się, że dzięki EXTRAtreningom będziemy mogli być bliżej OzN z całej Polski i dać każdemu możliwość tworzenia tej społeczności razem z nami”. - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Treningi finansowane przez PFRON

Udział w EXTRAtreningu jest bezpłatny. W ramach projektu zaplanowano realizację 4 treningów w miesiącu przez okres 4 miesięcy. Każdy trening potrwa 3 godziny i składać się będzie z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Treningi kondycyjno-siłowe przede wszystkim poprawią szybkość reakcji oraz sprawność manualną ich uczestników.

Do udziału w projekcie zgłaszać się można mailowo na adres: kontakt@avalonextreme.pl

Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Fundacji Avalon, zrealizowanej w ramach projektu Avalon Extreme na przełomie 2021 i 2022 roku udowadniającej, że niepełnosprawność nie stanowi słabości na drodze do realizowania sportowych i życiowych pasji. Treningi te mogą pomóc osobom zarówno z wrodzoną jak i nabytą niepełnosprawnością w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko zacząć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w takich treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poznanie nowych osób oraz znalezienie swojej pasji.

Bezpłatne treningi kondycyjno-siłowe w całej Polsce

W ciągu roku odbędą się dwa cykle cross treningów dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy z nich będzie realizowany przez 4 miesiące w 8 województwach, drugi w kolejnych 8 częściach Polski przez taki sam okres. Pierwszy cykl sportowych przygód rozpocznie się w maju, drugi zaś w październiku 2022 r.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport JESZCZE WIĘCEJ PIŁKARSKICH EMOCJI Biuro prasowe
2024-08-14 | 10:00

JESZCZE WIĘCEJ PIŁKARSKICH EMOCJI

Już zaraz serca fanów piłki nożnej z całej Europy zabiją szybciej! Wszystko za sprawą meczu o Super Puchar UEFA, który odbędzie się 14 sierpnia
Sport Igrzyska w Paryżu zamknięte z pompą. Celebryci nie tylko na trybunach
2024-08-13 | 17:00

Igrzyska w Paryżu zamknięte z pompą. Celebryci nie tylko na trybunach

Igrzyska olimpijskie w Paryżu dobiegły końca. I choć polscy kibice mają powody, by nie wspominać ich zbyt dobrze, to nie zabrakło chwil, które zostaną z nami na
Sport Wrześniowe biegi z Fundacją Avalon !
2024-08-12 | 12:00

Wrześniowe biegi z Fundacją Avalon !

Już 29 września odbędzie się 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski! Swoich sił będzie można również spróbować w biegu na 10 kilometrów. Fundacja Avalon

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.