EXTRAtrening z Avalon Extreme -Fundacja Avalon rozpoczęła rekrutację klubów spor

Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Avalon Extreme – projekt sportów ekstremalnych Fundacji Avalon - rusza z nowym pomysłem realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do udziału zapraszamy kluby sportowe, trenerów, asystentów, którzy za swoją pracę z uczestnikami zajęć otrzymają wynagrodzenie. Projekt startuje w maju 2022 r. i zakończy się na początku 2023 r.
Zatrudnimy trenerów i asystentów!
Avalon Extreme zaprasza ośrodki sportowe, które są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i znajdują się w miastach wojewódzkich, do wzięcia udziału w nowym projekcie. Zgłaszać się mogą obiekty sportowe, w których na co dzień odbywają się treningi lub które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zajęcia dedykowane osobom niepełnosprawnym, trenerzy, asystenci, wolontariusze a także osoby, które chcą wziąć udział w takich treningach.
W ramach projektu organizator pokrywa koszty wynagrodzenia trenerów i asystentów, wynajęcia sali treningowej oraz zakupu drobnego sprzętu do ćwiczeń. Na zajęciach przewidziano także obecność wolontariuszy. Ponadto każdy uczestnik zajęć, otrzyma specjalną koszulkę projektu Avalon Extreme, a także certyfikat ukończenia cyklu treningowego.
“Avalon Extreme tworzą ludzie. Poza promowaniem sukcesów wybitnych sportowców z niepełnosprawnościami, zależy nam przede wszystkim na tworzeniu społeczności OzN, które wspólnie ćwiczą, motywują się, codziennie pokonują swoje własne bariery i udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Cieszę się, że dzięki EXTRAtreningom będziemy mogli być bliżej OzN z całej Polski i dać każdemu możliwość tworzenia tej społeczności razem z nami”. - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Treningi finansowane przez PFRON
Udział w EXTRAtreningu jest bezpłatny. W ramach projektu zaplanowano realizację 4 treningów w miesiącu przez okres 4 miesięcy. Każdy trening potrwa 3 godziny i składać się będzie z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Treningi kondycyjno-siłowe przede wszystkim poprawią szybkość reakcji oraz sprawność manualną ich uczestników.
Do udziału w projekcie zgłaszać się można mailowo na adres: kontakt@avalonextreme.pl
Całość projektu jest realizowana pod hasłem „Wystarczy zacząć”, co jest nawiązaniem do kampanii społecznej Fundacji Avalon, zrealizowanej w ramach projektu Avalon Extreme na przełomie 2021 i 2022 roku udowadniającej, że niepełnosprawność nie stanowi słabości na drodze do realizowania sportowych i życiowych pasji. Treningi te mogą pomóc osobom zarówno z wrodzoną jak i nabytą niepełnosprawnością w rozpoczęciu nowego etapu w życiu – lepszej sprawności fizycznej, społecznej i emocjonalnej. Bo wystarczy tylko zacząć działanie! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w takich treningach. Jest to szansa na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poznanie nowych osób oraz znalezienie swojej pasji.
Bezpłatne treningi kondycyjno-siłowe w całej Polsce
W ciągu roku odbędą się dwa cykle cross treningów dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy z nich będzie realizowany przez 4 miesiące w 8 województwach, drugi w kolejnych 8 częściach Polski przez taki sam okres. Pierwszy cykl sportowych przygód rozpocznie się w maju, drugi zaś w październiku 2022 r.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.