Komunikaty PR

Film dokumentalny o piłkarzach Premier League tylko na Viaplay!

2024-05-29  |  08:00

Aż 97% wychowanków czołowych akademii piłkarskich w Anglii nigdy nie rozegrało nawet minuty w Premier League! Czego tak wielkiej liczbie początkujących piłkarzy brakuje, aby zostać zawodnikiem najlepszej ligi świata? Na to pytanie stara się odpowiedzieć najnowsza produkcja Viaplay Sport Polska! Ciężka praca, determinacja, poświęcenie, odporność, konsekwencja i odrobina szczęścia to najważniejsze składowe recepty na osiągnięcie upragnionego celu, ale czy wszystkie? Film dokumentalny „Jak zostałem piłkarzem Premier League. What it takes - droga do najlepszej ligi świata” jest dostępny tylko w Viaplay!

 

Premier League nie bez przyczyny uznawana jest przez kibiców, dziennikarzy i ekspertów za najlepszą ligę piłkarską na świecie. Niezwykłe tempo, intensywność gry, zaskakujące rozstrzygnięcia to znaki rozpoznawcze angielskiej ekstraklasy. Wydawałoby się, że najkrótsza droga do spełnienia marzenia o grze w najlepszych klubach na Wyspach wiedzie przez ich akademie. Nic bardziej mylnego. Zaledwie 3% wychowanków topowych akademii piłkarskich w Anglii udaje się rozegrać choćby minutę na boiskach Premier League. Aż 70% wychowanków nigdy nie podpisze zawodowego kontraktu! Te brutalne statystyki uświadamiają nam, że tylko nieliczni osiągną wymarzony cel, a zaledwie garstka z nich utrzyma się na piłkarskim olimpie przez większą część swojej kariery.

 

Najnowsza produkcja Viaplay Sport Polska „Jak zostałem piłkarzem Premier League. What it takes - droga do najlepszej ligi świata” to zapis rozmów z tymi, którym ta sztuka się udała, ale bynajmniej nie była to ścieżka usłana różami. Oliver Skipp, Harvey Elliott, Jarrel Quansah, Harry Wilson, Benjamin Mee, Dominic Solanke, Billy Gilmour, Elijah Adebayo, Alex Scott, Benjamin Brereton Diaz - w zdecydowanej większości nie są to nazwiska z pierwszych stron gazet, ale wszystkich wymienionych zawodników łączy jedno – przebyli długą drogę, aby osiągnąć wymarzony cel. - Każdy ma swoją podróż, każdy ma inną ścieżkę, inne przeszkody do pokonania, ale dla każdego ta droga jest równie trudna. To bardzo konkurencyjny rynek. Jest wielu młodych zawodników, którzy chcą grać w piłkę. Nawet w drużynach młodzieżowych czuć wielkość danego klubu, wszystkie mecze są pokazywane w klubowej telewizji i obserwują je tysiące ludzi. Presja jest ogromna - podkreślają zgodnie.

 

Połączenie nauki z codziennymi treningami, pogoń za marzeniami, nieustanne porównania, presja wyników, przesuwanie granic własnych możliwości. Zarazem frustracja, brutalna weryfikacja oczekiwań oraz planów, kwestie zdrowotne i kontuzje, wypożyczenia i zmiany barw klubowych, rozłąka z rodziną i przyjaciółmi. Początki kariery zawodowego piłkarza pełne są wyrzeczeń, a gwarancja końcowego sukcesu w zasadzie nie istnieje. Kluczowe mogą okazać się detale – wsparcie najbliższych, wskazówki starszych zawodników, rady sportowych idoli, uwagi trenerów. Najważniejsze jest jednak czerpanie radości z futbolu, bez której sportowy sukces na poziomie najlepszej ligi świata po prostu nie jest możliwy.  

 

Twórcami filmu dokumentalnego „Jak zostałem piłkarzem Premier League. What it takes - droga do najlepszej ligi świata” są dziennikarze Viaplay: Wojciech Piela, Michał Zachodny i Piotr Domagała. Za montaż odpowiada Krystian Kij. Najnowsza produkcja Viaplay Sport Polska powstała we współpracy z PLP (Premier League Productions).

 

Film dokumentalny „Jak zostałem piłkarzem Premier League. What it takes - droga do najlepszej ligi świata” jest już dostępny tylko w Viaplay!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę? Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze
Sport ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2024-07-17 | 13:30

ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu

Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.