Apokaliptyczna wizja blackoutu i kryzysu naftowego w nowym serialu ‘Last Light’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Fabuła serialu ‘Last Light’ momentami przypomina mroczną wizję współczesnej apokalipsy. Pogłębiający się globalny kryzys energetyczny, w tym brak ropy naftowej, prowadzą do masowych protestów ludności i pogłębiającego się chaosu. Brzmi znajomo? W serialu ‘Last Light’ wydarzenia te zobaczymy z perspektywy walczącej o przetrwanie rodziny Yeatsów, która być może będzie w stanie wpłynąć na to, jak potoczą się losy świata. W rolach głównych Matthew Fox (‘Zagubieni’) i laureatka Złotego Globu Joanne Froggatt (‘Downton Abbey’). Pierwszy odcinek serialu już 16 października tylko na platformie Viaplay!
Czasy globalnego kryzysu
Serial inspirowany bestsellerem ‘Gdy zgasną światła’ brytyjskiego pisarza Alexa Scarrowa ‘Last Light’ ukazuje historię globalnego kryzysu energetycznego z perspektywy rozdzielonej rodziny. Andy Yeats (Matthew Fox) to wysokiej klasy specjalista petrochemii pracujący dla naftowych gigantów z Bliskiego Wschodu, gdzie udaje się w celu zdobycia informacji na temat zmniejszających się dostaw ropy. W tym samym czasie jego żona Elena (Joanne Froggatt) z niewidomym synem Samem (Taylor Fay) przebywa we Francji, gdzie lekarze walczą o przywrócenie wzroku chłopca. Tylko jego córka Laura (Alyth Ross), zagorzała działaczka na rzecz ochrony środowiska, pozostaje w rodzinnym Londynie. Nagle świat dopada największy kryzys energetyczny w historii. Kończą się dostawy ropy naftowej, nagle zaczyna brakować elektryczności, a pogłębiająca się niepewność i brak możliwości realizowania podstawowych potrzeb życiowych sprawia, że ludzie wychodzą protestować na ulicę. Z dnia na dzień dotychczasowe życie mieszkańców świata wywraca się do góry nogami, a za rogiem czai się chaos i przemoc. Czy w tym nieprzyjaznym świecie rodzinie uda się przetrwać?
Czy nastąpi koniec świata?
Kiedy okazuje się, że do kryzysu najprawdopodobniej nie doszło z przyczyn naturalnych, Andy staje się jednym z głównych podejrzanych w związku z napisaną przed laty pracą naukową. Brytyjskie służby MI6 zamierzają go aresztować, jak tylko pojawi się na terytorium Wielkiej Brytanii. Jednocześnie Andy odkrywa przyczynę kryzysu energetycznego i zdaje sobie sprawę, że z tą wiedzą nie będzie mu łatwo przetrwać. Musi uważać na siebie i na to komu ufa, bo stawką jest nie tylko los jego rodziny, ale też świata.
Doborowa obsada
W postać Andy’ego wcielił się gwiazdor głośnego serialu ‘Zagubieni’ Matthew Fox, a rolę żony odegrała laureatka Złotego Globu za rolę w serialu ‘Downton Abbey’ – Joanne Froggatt. Ponadto w serialu wystąpili: Tom Wlaschiha (‘Gra o Tron’, ‘Stranger Things’), Alyth Ross, Taylor Fay (‘Sędzia Rinder’), Amber Rose Revah (‘The Punisher’), Victor Alli (‘Belfast’), Hakeem Jomah (‘Rashash’) oraz szwedzka gwiazda muzyki i filmu Felix Sandman (‘Ruchome piaski’).
Twórcy
Wszystkie odcinki serialu ‘Last Light’ zostały wyreżyserowane przez amerykańską reżyserkę Dennie Gordon (‘W garniturach’, ‘Biuro’), która wraz z m.in. Matthew Foxem, Williamem Choi, Sydney Gallonde, Rikke Ennisem, Patrickiem Renaultem, Diego Piasekiem, Patrickiem Massettem i Johnem Zinmanem jest również producentką wykonawczą. Współwykonawcami są Rola Bauer i Steven Johnson, a producentką wykonawczą Veronika Lencova. Producentką wykonawczą z ramienia Grupy Viaplay jest Isabelle Hultén. Producentem serialu jest MGM International Television Productions we współpracy z Peacock, Viaplay Group, MBC I STAN. Dystrybutorem ‘Last Light’ jest MGM.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.